Twitter usuwa awatary użytkowników, którzy używają loga Mistrzostw Świata

Twitter usuwa awatary użytkowników, którzy używają loga Mistrzostw Świata

Twitter usuwa awatary użytkowników, którzy używają loga Mistrzostw Świata
Tomek Kondrat
06.07.2014 17:22, aktualizacja: 08.07.2014 09:18

Twitter usuwa loga Mistrzostw Świata z awatarów swoich użytkowników. Grafiki związane z brazylijską imprezą zostały usunięte na prośbę FIFA. Federacja zabrania również używania zdjęć Pucharu Świata.

Podczas gdy miliony fanów piłki nożnej rozkoszują się turniejem w Brazylii, FIFA wysyła do boju drużynę prawników. Federacja skupia się na blokadzie pirackich transmisji oraz... usuwaniu awatarów z portalu społecznościowego Twitter.

Obraz

Działania organizacji dotknęły kilkanaście amatorskich kont zajmujących się tematyką piłkarską. FIFA powołała się na amerykańską ustawę Digital Millennium Copyright Act obowiązującą od 1998 roku. DMCA zabrania tworzenia i rozpowszechniania technologii, przy użyciu których mogą być naruszone cyfrowe mechanizmy ograniczeń kopiowania. Ten radykalny krok został podjęty w celu ochrony dobrego imienia organizacji.

Akcja FIFA jest kolejnym działaniem tego typu w ciągu ostatnich kilku tygodni. Twitter wydaje się być jedynym medium, które otrzymało oficjalne prośby o usunięcie zabezpieczonych materiałów. Portal zmienił obrazki na domyślne jajka.

Działania FIFA przypominają walkę z wiatrakami i są bardzo kontrowersyjne, gdyż dotykają użytkowników indywidualnych. Część z nich już zdążyła przywrócić awatary na tę związane z Mistrzostwami.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)