Twój e-PIT i rekordowe zainteresowanie. Złożono już 4 miliony deklaracji

Twój e‑PIT i rekordowe zainteresowanie. Złożono już 4 miliony deklaracji

Twój e-PIT czeka w sieci, źródło: podatki.gov.pl
Twój e-PIT czeka w sieci, źródło: podatki.gov.pl
Oskar Ziomek
11.04.2021 15:52

Ministerstwo Finansów chwali się, że z usługi Twój e-PIT skorzystano już w tym roku na potrzeby złożenia 4 milionów deklaracji podatkowych. To historyczny rekord, bowiem w ubiegłym roku taką liczbę elektronicznie złożonych zeznań udało się osiągnąć dopiero 20 kwietnia. Jak podał Tadeusz Kościński cytowany przez serwis tvn24.pl, w tym roku najpewniej "pobijemy wszystkie rekordy popularności e-usług".

Generalnie trudno się jednak temu dziwić, choćby z uwagi na pandemię i uruchomiony stosunkowo niedawno e-Urząd Skarbowy. W tym roku tylko za jego pośrednictwem można bowiem korzystać z usługi Twój e-PIT. Elektroniczne rozliczenia są tutaj dostępne dla Polaków od 15 lutego i czekają na weryfikację lub modyfikację.

Po 30 kwietnia, jeśli nie zostaną zgłoszone uwagi, Krajowa Administracja Skarbowa automatycznie zaakceptuje PIT-37 i PIT-38 w takiej formie, w jakiej został wcześniej automatycznie wygenerowany. Dzięki temu każdy zostanie rozliczony w terminie, nawet jeśli nie zainteresuje się tym tematem i nie podejmie żadnego działania.

Korzystanie z usługi Twój e-PIT jest możliwe przez e-Urząd Skarbowy, do którego z kolei należy się zalogować. Można do tego wykorzystać Profil Zaufany, e-Dowód lub uwierzytelnianie oferowane przez bankowość elektroniczną. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)