Twórca WTW zaoferuje XMPP we własnej domenie do pracy grupowej

Twórca WTW zaoferuje XMPP we własnej domenie do pracy grupowej

Twórca WTW zaoferuje XMPP we własnej domenie do pracy grupowej
Redakcja
19.11.2014 16:19, aktualizacja: 19.11.2014 17:26

W dobie istnienia popularnych sieci społecznościowych takich jak Facebook można odnieść wrażenie, że klasyczne komunikatory nie są już do niczego potrzebne. To jednak nieprawda. Często okazuje się, że rozwiązania proste, a do tego odseparowane od elementów przeszkadzających takich jak oś czasu wspomnianego Facebooka, są po prostu lepsze, choćby w firmach. Pewna rewolucja szykuje się w polskim komunikatorze WTW, który jest sztandarowym przykładem aplikacji prostej z wyglądu, ale rozbudowanej i doskonale spełniającej swoje najważniejsze zadanie.

W ostatniej notce wyświetlanej swoim użytkownikom, Tomek Nagisa (Kaworu), informuje o zmianach, jakie zajdą w niedalekiej przyszłości. Jest nieco na temat nowej wersji, ale znacznie ważniejsze wieści dotyczą serwera XMPP – już niebawem ma ruszyć płatna oferta pozwalająca na przypięcie do niego własnej domeny. Osoby, które zdecydują się na takie rozwiązanie otrzymają do dyspozycji specjalny webowy panel zarządzający, w efekcie będą mogły stworzyć konta np. do pracy grupowej w ramach własnej firmy. Taki komunikator w połączeniu z tego typu rozwiązaniem może okazać się strzałem w dziesiątkę, tym bardziej, że Kaworu opisuje całe przedsięwzięcie jako projekt dosyć elastyczny.

350128183896729537

Administrator będzie mógł zarządzać kontami, a ponadto wysyłać do grupy wiadomości broadcastowe (np. odgórne ogłoszenia do wszystkich pracowników) i konfigurować współdzielone elementy z listy kontaktów. Gdyby ktoś potrzebował jakieś określonej funkcji, będzie mógł uzgodnić to z autorem projektu i być może zostanie ona wdrożona. Możliwe, że podpiąć własną domenę będzie można także za darmo – w tym przypadku autor jeszcze się zastanawia, czy to na pewno zostanie wdrożone, oraz kogo będzie dotyczyć (np. osób, które wsparły rozwój komunikatora dotacją). Już teraz możliwe jest zakładanie bezpłatnych kont na serwerach wtw.im i entropy.im, choć oczywiście bez własnej domeny.

Zaproponowane rozwiązanie wydaje się bardzo ciekawe, tym bardziej, że autor konkretnie podchodzi tematu i już zapewnił dla niego odpowiednią infrastrukturę. W realizacji planu życzmy mu powodzenia. Kolejnej wersji stabilnej WTW możemy natomiast spodziewać się według zapowiedzi przed świętami. Wprowadzi ona jeszcze lepszą obsługę protokołu GG np. poprawiając obsługę wysyłania plików. Przypomnijmy: komunikator ten, choć wygląda minimalistycznie, nie oferuje w standardzie emotikon i powiadomień dźwiękowych, to doskonale spisuje się jako narzędzie do… no właśnie komunikacji. Oprócz GG i XMPP obsługuje także m.in. czat Facebooka.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)