Twórcy Snapchata nie wiedzą co dalej, więc będą kręcić seriale

Twórcy Snapchata nie wiedzą co dalej, więc będą kręcić seriale

Twórcy Snapchata nie wiedzą co dalej, więc będą kręcić seriale
10.10.2018 16:51

Firma Snap odniosła ogromny sukces, wydając komunikator Snapchat, ale jej kolejne przedsięwzięcia zaliczały klapę, jedno po drugim. By w przyszłym roku wyjść na prostą, Snap uruchomił kolejny projekt – Snap Originals. Są to autorskie produkcje filmowe, które użytkownicy Snapchata mogą oglądać w swoim komunikatorze za darmo.

W firmie Snap źle się dzieje. W ubiegłym tygodniu Snapchat po raz pierwszy w historii zanotował spadek liczby aktywnych użytkowników. Przyczyną tego był nowy interfejs aplikacji, który wielu osobom się nie spodobał. W konsekwencji akcje Snap pierwszy raz kosztowały mniej niż 8 dolarów. Kierujący Snapem Evan Spiegel napisał długi list do pracowników firmy, przepraszając za zaistniałą sytuację i wyznaczając kolejne cele na nadchodzący rok. W 2019 Snap ma znów przynosić zyski. Spiegel przyznał też, że zmiany w komunikatorze zostały wprowadzone przedwcześnie i zupełnie zrujnowały ideę Snapchata jako najszybszego komunikatora.

Snap Originals będą mieć postać około 5-minutowych odcinków różnych seriali. Na początek użytkownicy dostaną serial komediowy, thriller i dokument odcinkowy. Tematy zostały dobrane odpowiednio do demografii użytkowników Snapchata. Dokument „Endless Summer” pokaże nam życie influencerów Summer McKeen (prowadzi kanał o modzie i urodzie na YouTubie) i Dylana Jordana (młody aktor). „Class of Lies” to historia przyjaciół, którzy prowadzą podcast kryminalny, ale w końcu muszą sami rozwiązać sprawę zaginięcia wspólnego znajomego. „Co-Ed” z kolei to klasyczna komedia o studentach pierwszego roku. W kolejnych tygodniach do biblioteki Snapa trafią także „Good Luck America”, „The Dead Girls Detective Agency”, „Vivian” i „V/H/S”.

Introducing Snap Originals | New Shows, Only on Snapchat

By treści były bardziej interaktywne, Snap uruchomi dla każdego z seriali „Show Portal”. W założeniu ma to być funkcja, która pozwoli każdemu doświadczyć scen z odcinków seriali. W praktyce będzie to możliwość dodawania scen jako soczewek i filtrów do zdjęć robionych aparatem Snapchata i udostępnianie ich znajomym.

Snap liczy, że w ten sposób użytkownicy będą zachęcać coraz więcej osób do oglądania seriali, a kolejne odcinki będą wartością dodaną do komunikatora i przekonają użytkowników, by logowali się codziennie. W końcu każdego dnia pojawić się ma nowy odcinek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)