Twórcy TikToka podobno pracują nad własnym smartfonem. Długo na to czekali

Strona głównaTwórcy TikToka podobno pracują nad własnym smartfonem. Długo na to czekali
28.05.2019 15:22
TikTok podobno pracuje nad własnym smartfonem (Getty Images)
TikTok podobno pracuje nad własnym smartfonem (Getty Images)

Bardzo możliwe, że niedługo na rynku pojawią się nowe smartfony nieznanej dotąd marki. Firma ByteDance, czyli innymi słowy twórcy popularnego wśród młodzieży TikToka oraz innych aplikacji mobilnych, według doniesień pracują nad własnym urządzeniem, które będzie dostarczane klientom z zainstalowanym kompletem aplikacji tego producenta.

bEpSEnXF

Wśród nich znajdzie się oczywiście między innymi TikTok. To swego rodzaju alternatywa dla Snapchata czy relacji na Instagramie, za pomocą której użytkownicy dzielą się ze sobą krótkimi filmami, najczęściej z oprawą muzyczną. Aplikacja jest popularna przede wszystkim wśród młodych ludzi i do czasu wycofania z rynku z powodu niepokojących treści pornograficznych, robiła furorę głównie w Indiach.

Liczba pobrań aplikacji TikTok w 2018 roku, źródło: statista.com.
Liczba pobrań aplikacji TikTok w 2018 roku, źródło: statista.com.

W innych częściach świata także nie brakuje zainteresowania. W Polsce tylko w ubiegłym roku TikToka pobrano ponad 5 mln razy, a prawie 98 procent użytkowników to osoby niepełnoletnie.

bEpSEnXH

Smartfon z "fabrycznym TikTokiem"

Najświeższe informacje dotyczące prac nad własnym urządzeniem firmy ByteDance pojawiły się w serwisie Financial Times. Jak wynika z doniesień, prezes firmy – Zhang Yiming – od dawna marzył o stworzeniu własnego smartfona z szeregiem preinstalowanych aplikacji.

W tym przypadku jest z czego wybierać. TikTok jest bowiem tylko jednym z wielu programów w portfolio. Firma stworzyła jeszcze między innymi aplikację Xigua Video, w której można oglądać kilkuminutowe filmy, czy News Republic, gdzie agregowane są wiadomości (w formie publikacji i filmów) z kilkudziesięciu krajów.

Zgodnie z założeniami, własne urządzenie miałoby pomóc firmie ByteDance poznać biznes w ramach sektora edukacji. Więcej szczegółów nie jest na razie znanych. Poza kwestią preinstalowanych aplikacji nie wiadomo zatem jak miałoby wyglądać urządzenie. Na tę chwilę nie wiadomo także kiedy mogłoby trafić na rynek i czy planowana jest dystrybucja na szerszą skalę poza Chinami czy Indiami.

bEpSEnXN

TikTok jest dostępny do pobrania w naszym katalogu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEpSEnYD