12 tys. szkół w programie Edukacja z Internetem TP

Strona główna Aktualności

O autorze

Z benefitów programu Edukacja z Internetem TP korzysta już blisko 4 mln. uczniów z 12 tys. szkół - informuje Telekomunikacja Polska.

Program, którego celem jest popularyzacja szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz multimedialnego nauczania, został zainaugurowany we wrześniu 2004 r. przez Telekomunikację Polską, a obecnie jest prowadzony przez Fundację Grupy TP. Dzięki preferencyjnej ofercie TP, placówki oświatowe mogą korzystać z szybkiego i tańszego łącza, bez limitów przesyłania danych.

W ramach programu prowadzone są też nieodpłatne szkolenia dla nauczycieli, zachęcające pedagogów do jak najszerszego wykorzystywania komputera i Internetu w nauczaniu języków obcych, matematyki, geografii, historii i biologii. W roku szkolnym 2006/2007 szkolenia dla 300 nauczycieli gimnazjów po raz pierwszy przeprowadzone będą drogą internetową, przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Efektem kursów będzie stworzenie platformy e-learningowej z pomysłami nauczania do wykorzystania przez innych nauczycieli.

© dobreprogramy
s