Uber w Polsce jak taksówka: pojawią się kasy fiskalne i płatność gotówką

Strona głównaUber w Polsce jak taksówka: pojawią się kasy fiskalne i płatność gotówką
18.12.2017 12:49
Uber w Polsce jak taksówka: pojawią się kasy fiskalne i płatność gotówką

Korzystanie z Ubera stanie się bliższe klasycznym taksówkom. Gazeta Wyborcza donosi o rewolucyjnej zmianie – będziemy mogli płacić gotówką, a w samochodach pojawią się kasy fiskalne. Wprowadzane zmiany mają przynieść nowych klientów.

bEUMeMuZ

Obecnie korzystając z Ubera za odbyty kurs płacimy za pośrednictwem mobilnej aplikacji. Musimy dodać kartę płatniczą, z której automatycznie zostaną pobrane środki. Aktualna polityka Ubera sprawia, że firma ma problemy z fiskusem i bardziej konwencjonalnymi korporacjami taksówkowymi.

Według Gazety Wyborczej, Ubera zaprzecza, że zmiany powiązane są z wymienionymi problemami, ale z pewnością zmiana polityki pozwoli firmie działać bardziej jak tradycyjna firma taksówkarska i prawdopodobnie uniknąć wielu kontroli. Kontrole często kończą się wysokimi mandatami, co może być zniechęcające dla potencjalnych kierowców.

Uber informuje, że kasy fiskalne zostaną wprowadzone, ponieważ są one wymogiem, by wprowadzić płatność gotówką. Polska nie jest tutaj wyjątkiem, płatność gotówką pojawiła się już we Francji, Wielkiej Brytanii czy Czechach.

bEUMeMvb

Na początek zmiany będą dotyczyć tylko Warszawy. Dodatkowo nie wszyscy kierowcy będą wyposażeni w kasy fiskalne. Na ich zakup będą przyzywane dofinansowania, ale nie podano w jakiej wysokości. Uber liczy, że wprowadzenie płatności gotówką, pozwoli na zdobycie nowych klientów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEUMeMvl
Komentarze (40)
bEUMeMvX