Uber wprowadza szkolenia dla kierowców. Wśród nich nauka języka polskiego i pierwszej pomocy

Uber będzie szkolić kierowców
Uber będzie szkolić kierowców
Oskar Ziomek

24.04.2019 16:32, aktual.: 24.04.2019 16:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uber wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wprowadza szkolenia dla kierowców oraz nowe zasady, które wpłyną na jakość współpracy między firmą, a partnerami flotowymi, a w konsekwencji jakość świadczenia usług klientom.

W życie wchodzi Kodeks Postępowania Partnetów, który obliguje wszystkich korzystających z aplikacji Uber oraz Uber Eats do przestrzegania polskiego prawa i innych, wewnętrznych zasad firmy. To jedno z działań prowadzonych nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej, które mają pomóc firmie zadbać o dobre stosunki z kierowcami, klientami i ogólnie – opinią publiczną.

Uber to nie tylko przejazdy dla ludzi. Uber Eats dowozi jedzenie.
Uber to nie tylko przejazdy dla ludzi. Uber Eats dowozi jedzenie.

Nieprzestrzeganie zasad zawartych we wspomnianym Kodeksie będzie skutkować utratą dostępu do platformy przez danego współpracownika. Wśród opisanych zasad znalazły się te dotyczące przestrzegania prawa, zakazu dyskryminacji, wynagrodzeń, bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i nie tylko.

- Jako dostawca jednej z najpopularniejszych aplikacji do mobilności miejskiej w Polsce rozumiemy, że bycie partnerem dla miast wiąże się z wielką odpowiedzialnością. A ta zaczyna się od kierowców i kurierów korzystających z aplikacji Uber. Chcemy mieć pewność, że kierowcy, którzy zdecydowali się na współpracę z Uberem poprzez partnerów, na każdym kroku czują wsparcie z naszej strony oraz dysponują zarówno wiedzą, jak i narzędziami, dzięki którym będą mogli tę współpracę ocenić... – mówi Ilona Grzywińska-Lartigue, Dyrektor Komunikacji w Europie Środkowo-Wschodniej w Uberze.

W ubiegłym roku także nie brakowało działań ze strony Ubera, które prowadziły do zwiększenia bezpieczeństwa współpracowników i wygody obsługi aplikacji. W czerwcu firma wprowadziła darmowe ubezpieczenia, a dwa miesiące później na tapecie pojawiła się sztuczna inteligencja, którą wykorzystano w procesie obliczania opłat.

Uber wprowadza darmowe szkolenia dla kierowców

Kodeks postępowania to jednak nie wszystko. Uber wprowadza także darmowe szkolenia, które pomogą kierowcom lepiej dostosować się do wymagań klientów. Bezpłatne kursy mają ruszyć już w maju. Oferta pozwoli kierowcom zdobyć dodatkową wiedzę z zakresu języka polskiego, form zatrudnienia, czy polskich podatków, a także bezpieczeństwa. Tutaj istotą będzie szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

Co interesujące, kursy te będą oferowane w pierwszej kolejności osobom, które potrzebują ich najbardziej. Uber wskazuje w tym przypadku na kierowców, którzy korzystają z platform krótko, zbierają w nich słabsze opinie lub mają problemy z komunikacją.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)