uBlock Origin Extra ominie blokady tam, gdzie sam uBlock Origin sobie nie radzi

uBlock Origin Extra ominie blokady tam, gdzie sam uBlock Origin sobie nie radzi

23.01.2017 18:21, aktual.: 23.01.2017 18:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktualizacja uBlock Origin Extra to nowe rozszerzenie i może w niektórych przypadkach działać wadliwie, np. wyłączać możliwości obchodzenia blokad dostarczane przez samo uBlock Origin.

Od czasu, gdy po raz pierwszy napisaliśmy o uBlocku, stał on się w najgorszym wypadku drugim najpopularniejszym rozszerzeniem blokującym wyświetlanie reklam. Za główny powód można przyjąć niezauważalne w porównaniu z AdBlock Plus zapotrzebowanie na RAM. Pobrać można już nowość, uBlock Origin Extra.

uBlock Origin Extra, który dostępny jest już w Chrome Web Store, stanowi w zasadzie rozszerzenie dla rozszerzenia. Jego autorem jest ten sam Raymond Hill, który stworzył uBlocka. Zastosowanie uBlock Origin Extra odpowiada jak najbardziej dzisiejszym zapotrzebowaniem: uBlock blokuje reklamy zaś, zaś zadaniem uBlocka Extra jest obchodzenie mechanizmów blokujących możliwość przeglądania stron bez reklam.

Obraz

uBlock Extra nie jest skuteczne bez zainstalowanego uBlocka, który zresztą sam posiada mechanizmy obchodzenia blokad. Extra uniemożliwia jednak połączenia WebSocket za pośrednictwem chrome.webRequest API, do czego potrzebne są dwa rozszerzenia. Nie jest natomiast konieczna (ani możliwa) żadna konfiguracja, zaś ikona rozszerzenia na pasku Chrome’a nie ma żadnej funkcji i można ją ukryć bez żadnych konsekwencji.

Ponadto skutecznie blokowane mają być także próby rozpoznawania użycia rozszerzeń antyreklamowych z wykorzystaniem API WebRTC. Rozszerzenie może być przydatne dla użytkowników odwiedzających serwisy z inwazyjnymi reklamami, których mechanizmy blokujące nie są obchodzone przez samo uBlock Origin. Zachęcamy jednak do tego, aby pracę twórców takich witryn wynagradzać innymi sposobami.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)