Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot) beta 1 już do pobrania

Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot) beta 1 już do pobrania

02.09.2011 12:37

System Ubuntu 11.10, znany również jako Oneiric Ocelot, osiągnął już status bety. Stabilna wersja systemu zostanie wydana w połowie października.

W Ubuntu 11.10 beta na pierwszy rzut oka nie widać wielu zmian od wydań alfa systemu, ale warto przypomnieć, co zmieniło się od wydania Ubuntu 11.04. Podczas instalacji systemu użytkownik ma możliwość wyboru swojego zdjęcia (lub zrobienia sobie zdjęcia kamerką internetową). Ekran logowania jest teraz wyświetlany z użyciem LightDM. Dash został wyposażony w kontrolki pozwalające na wygodną pracę na ekranach dotykowych. Soczewki zostały zintegrowane z Dashem, a do kolekcji dołączyła soczewka obsługująca pliki muzyczne. Ponadto w interfejsie Unity dokonano drobnych zmian, które nie są może wyeksponowane, ale nie należy o nich zapominać. Na liście takich drobiazgów znalazł się poprawiony monitor stanu baterii, nowe opcje w menu systemowym, menu komunikatora czy menu dźwięku.

W Ubuntu 11.10 beta znalazły się również nowe wersje popularnych aplikacji. Znajdziemy tu środowisko GNOME 3, Firefoksa 7 (beta), LibreOffice 3.4.2, przepisanego od nowa Gwibblera i zupełnie nowe centrum oprogramowania. Zmianą budzącą spore kontrowersje jest ukrywanie kontrolek okna, jeśli jest ono zmaksymalizowane. Przyciski pojawią się po najechaniu na górną belkę, ale z pewnością początkującego użytkownika znikające przyciski mogą wystraszyć.

Obrazy instalacyjne Ubuntu 11.10 można pobrać ze strony domowej projektu. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może sprawiać kłopoty.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)