Ubuntu znów z GNOME — alfa Ubuntu GNOME wydana

Ubuntu znów z GNOME — alfa Ubuntu GNOME wydana

03.09.2012 13:37

Zaprojektowane przez Canonical środowisko graficzne Unity, które znajdziemy w Ubuntu od wersji 10.10, a od wersji 11.04 jest domyślne, ma pewnie tyle samo zwolenników co przeciwników. Wiele osób tęskni za klasycznym GNOME, który przez wiele lat był instalowany z Ubuntu. Na tegorocznym Ubuntu Developer Summit padła propozycja powrotu do tej tradycji i powołania do życia odmiany Ubuntu z GNOME (na wzór Kubuntu czy Xubuntu).

Obraz

Ubuntu z GNOME nazywa się po prostu Ubuntu GNOME. Odmiana ma dostarczyć najczystsze możliwe środowisko i w tym celu wykorzystuje GNOME 3.6, ale ponieważ w repozytorium Ubuntu nie ma jeszcze najnowszych wersji takich aplikacji, jak Nautilus czy Totem, nie znajdziemy ich w tym wydaniu. Od razu po instalacji będziemy mogli za to skorzystać z innych aplikacji mocno powiązanych z GNOME: Epiphany, Abiword, Gnumeric czy Evolution.

Wersję alfa (eksperymentalną) można już pobrać, ale jest to wydanie kierowane do deweloperów. Stabilna wersja systemu ma ukazać się 18 października.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)