Ubuntu znów z GNOME — alfa Ubuntu GNOME wydana

Ubuntu znów z GNOME — alfa Ubuntu GNOME wydana
03.09.2012 13:37

Zaprojektowane przez Canonical środowisko graficzne Unity, które znajdziemy w Ubuntu od wersji 10.10, a od wersji 11.04 jest domyślne, ma pewnie tyle samo zwolenników co przeciwników. Wiele osób tęskni za klasycznym GNOME, który przez wiele lat był instalowany z Ubuntu. Na tegorocznym Ubuntu Developer Summit padła propozycja powrotu do tej tradycji i powołania do życia odmiany Ubuntu z GNOME (na wzór Kubuntu czy Xubuntu).

350031316177283009

Ubuntu z GNOME nazywa się po prostu Ubuntu GNOME. Odmiana ma dostarczyć najczystsze możliwe środowisko i w tym celu wykorzystuje GNOME 3.6, ale ponieważ w repozytorium Ubuntu nie ma jeszcze najnowszych wersji takich aplikacji, jak Nautilus czy Totem, nie znajdziemy ich w tym wydaniu. Od razu po instalacji będziemy mogli za to skorzystać z innych aplikacji mocno powiązanych z GNOME: Epiphany, Abiword, Gnumeric czy Evolution.

Wersję alfa (eksperymentalną) można już pobrać, ale jest to wydanie kierowane do deweloperów. Stabilna wersja systemu ma ukazać się 18 października.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)