UC Cleaner wyczyści Androida i przyśpieszy uruchamianie aplikacji

UC Cleaner wyczyści Androida i przyśpieszy uruchamianie aplikacji

UC Cleaner wyczyści Androida i przyśpieszy uruchamianie aplikacji
Redakcja
10.06.2015 14:20, aktualizacja: 10.06.2015 14:34

Twórcy bardzo popularnej przeglądarki UC Browser postanowili odpowiedzieć na potrzeby użytkowników Androida. Ich najnowsza aplikacja UC Cleaner pozwala na usuniecie ze smartfonów i tabletów zbędnych danych, a także zwolnienie pamięci operacyjnej. Nie jest to jednak jej jedyna funkcjonalność, znajdziemy tu bowiem funkcję do przyśpieszania aplikacji.

Podstawowym zadaniem nowego programu jest usuwanie śmieci i danych tymczasowych. UC Cleaner wyszukuje tego typu pliki tworzone przez system Android i zainstalowane na telefonie aplikacje, a następnie pozwala na ich usunięcie. Wśród wyszukiwanych śmieci znajdują się nie tylko dane pamięci podręcznej, ale również logi działania czy puste foldery. Z poziomu aplikacji da się również usuwać dane konkretnych programów jak np. pliki pobranych albumów w Spotify, grafiki z Facebooka, czy pobrane do użytku w trybie offline słowniki z Google Translate.

Obraz

Kolejnym z dostępnych w aplikacji modułów jest optymalizator użycia pamięci RAM. Dzięki niemu możliwe jest zamykanie aplikacji działających w tle. Moduł ten może działać automatycznie, wtedy konieczne jest jednak uruchomienie go w ustawieniach ułatwień dostępu. Oprócz tego program pozwala na zarządzanie zainstalowanymi aplikacjami – umożliwia ich szybkie usuwanie, zarządzanie plikami APK znajdującymi się na urządzeniu, a także sprawdzanie, jakie oprogramowanie wymaga najwięcej miejsca, transferu internetowego i energii. Możliwe jest nawet usuwanie aplikacji systemowych, w takim przypadku musimy jednak posiadać odblokowany dostęp root.

Wśród dostępnych opcji znajdziemy tzw. Boost Box – są to specjalne kontenery z wybranymi przez nas aplikacjami, które w założeniach mają przyśpieszać ich działanie. Producent nie chwali się jednak, w jaki dokładnie sposób działa wspomniana funkcja. UC Cleaner integruje się z centrum powiadomień, znajdziemy więc wśród nich komunikaty dotyczące możliwych do usunięcia danych i pamięci RAM do zwolnienia. Na pulpicie jest natomiast wyświetlane pływające okienko służące do przeprowadzania optymalizacji. Wszystko to w ładnym i czytelnym interfejsie wyposażonym w elementy z założeń Material Design. Choć nie znajdziemy tu polskiej wersji językowej, obsługa najważniejszych składników nie powinna sprawiać kłopotu.

Obraz

W razie potrzeby użytkownik może zrezygnować ze wspomnianych powiadomień w ustawieniach programu. Te są dosyć rozbudowane, pozwalają bowiem na m.in. skanowanie pozostałości po usuwanych programach, tworzenie list aplikacji i plików do ignorowania, automatyczne wyłączanie wymagających aplikacji po zablokowaniu ekranu, a nawet czyszczenie uruchamiane za pomocą potrząśnięcia telefonem. Program jest udostępniany za darmo, podczas pracy nie wyświetla żadnych reklam. Znajdziecie go w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu, do działania wymaga Androida w wersji 2.2 lub nowszej.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)