UC Cleaner wyczyści Androida i przyśpieszy uruchamianie aplikacji

UC Cleaner wyczyści Androida i przyśpieszy uruchamianie aplikacji
Redakcja

10.06.2015 14:20, aktual.: 10.06.2015 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy bardzo popularnej przeglądarki UC Browser postanowili odpowiedzieć na potrzeby użytkowników Androida. Ich najnowsza aplikacja UC Cleaner pozwala na usuniecie ze smartfonów i tabletów zbędnych danych, a także zwolnienie pamięci operacyjnej. Nie jest to jednak jej jedyna funkcjonalność, znajdziemy tu bowiem funkcję do przyśpieszania aplikacji.

Podstawowym zadaniem nowego programu jest usuwanie śmieci i danych tymczasowych. UC Cleaner wyszukuje tego typu pliki tworzone przez system Android i zainstalowane na telefonie aplikacje, a następnie pozwala na ich usunięcie. Wśród wyszukiwanych śmieci znajdują się nie tylko dane pamięci podręcznej, ale również logi działania czy puste foldery. Z poziomu aplikacji da się również usuwać dane konkretnych programów jak np. pliki pobranych albumów w Spotify, grafiki z Facebooka, czy pobrane do użytku w trybie offline słowniki z Google Translate.

Obraz

Kolejnym z dostępnych w aplikacji modułów jest optymalizator użycia pamięci RAM. Dzięki niemu możliwe jest zamykanie aplikacji działających w tle. Moduł ten może działać automatycznie, wtedy konieczne jest jednak uruchomienie go w ustawieniach ułatwień dostępu. Oprócz tego program pozwala na zarządzanie zainstalowanymi aplikacjami – umożliwia ich szybkie usuwanie, zarządzanie plikami APK znajdującymi się na urządzeniu, a także sprawdzanie, jakie oprogramowanie wymaga najwięcej miejsca, transferu internetowego i energii. Możliwe jest nawet usuwanie aplikacji systemowych, w takim przypadku musimy jednak posiadać odblokowany dostęp root.

Wśród dostępnych opcji znajdziemy tzw. Boost Box – są to specjalne kontenery z wybranymi przez nas aplikacjami, które w założeniach mają przyśpieszać ich działanie. Producent nie chwali się jednak, w jaki dokładnie sposób działa wspomniana funkcja. UC Cleaner integruje się z centrum powiadomień, znajdziemy więc wśród nich komunikaty dotyczące możliwych do usunięcia danych i pamięci RAM do zwolnienia. Na pulpicie jest natomiast wyświetlane pływające okienko służące do przeprowadzania optymalizacji. Wszystko to w ładnym i czytelnym interfejsie wyposażonym w elementy z założeń Material Design. Choć nie znajdziemy tu polskiej wersji językowej, obsługa najważniejszych składników nie powinna sprawiać kłopotu.

Obraz

W razie potrzeby użytkownik może zrezygnować ze wspomnianych powiadomień w ustawieniach programu. Te są dosyć rozbudowane, pozwalają bowiem na m.in. skanowanie pozostałości po usuwanych programach, tworzenie list aplikacji i plików do ignorowania, automatyczne wyłączanie wymagających aplikacji po zablokowaniu ekranu, a nawet czyszczenie uruchamiane za pomocą potrząśnięcia telefonem. Program jest udostępniany za darmo, podczas pracy nie wyświetla żadnych reklam. Znajdziecie go w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu, do działania wymaga Androida w wersji 2.2 lub nowszej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)