Urządzenie do bezprzewodowego przesyłania obrazu również w ofercie Microsoftu

Urządzenie do bezprzewodowego przesyłania obrazu również w ofercie Microsoftu

Urządzenie do bezprzewodowego przesyłania obrazu również w ofercie Microsoftu
24.09.2014 17:19

Firma z Redmond chce konkurować z Google nie tylko na rynku mobilnych systemów operacyjnych, czy wyszukiwarek. Nowe urządzenie Microsoftu podobnie jak Chromecast, przeznaczone jest do streamowania obrazu z komputera, tabletu oraz smartfona do telewizora, monitora czy projektora. Nie jest to pierwsze urządzenie tego typu, ale dobrze wypada na tle niektórych modeli konkurencji, jak chociażby wspomniany przed chwilą Chromecast.

Obraz

Nowe urządzenie Microsoftu nazywa się Microsoft Wireless Display Adapter i zastosowano w nim otwartą technologię Miracast, która obsługiwana jest przez Windows 8.1, Windows Phone 8.1 i Androida. Warto zauważyć, że firma z Redmond nie ograniczyła się tylko do własnego ekosystemu i zapewniła wsparcie dla urządzeń działających pod kontrolą Androida w wersji 4.2.1 lub nowszej. Nie jest to pierwsza sytuacja, która pokazuje, że Microsoft obecnie jest firmą otwartą na rozwiązania konkurencji. Kilka dni temu informowaliśmy Was o klawiaturze Universal Mobile Keyboard, która działa pod systemem Windows, a także pod iOS i Androidem.

Do telewizora, czy monitora Microsoft Wireless Display Adapter podłączany jest za pomocą złącza HDMI, natomiast USB służy do zasilania. Urządzenia ma niewielkie wymiary. Samo podłączenie jest bardzo proste, wystarczy podłączyć Microsoft Wireless Display Adapter do telewizora i już po chwili możemy z niego korzystać.

Microsoft Wireless Display Adapter w cenie 60 dolarów, obecnie dostępny jest w przedsprzedaży w USA i Kanadzie. Nie wiadomo czy trafi on również do Polski. Warto zauważyć, że mimo iż Chromecast kosztuje 25 dolarów mniej, to działa tylko z produktami Google. W związku z tym zakup urządzenia Microsoftu wydaje się być znacznie rozsądniejszy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)