US Copyright Group odstępuje od pozwów przeciwko piratom

12.08.2010 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska organizacja US Copyright Group (USCG) zwalczająca piractwo, odstąpiła od dwóch zbiorowych pozwów przeciwko użytkownikom sieci BitTorrent. Jednak, tylko do czasu.

To dość zaskakujący ruch, biorąc pod uwagę, że przedstawiciele USCG postawili sobie za cel zwalczanie piractwa w Stanach Zjednoczonych. Na początku lipca informowaliśmy, że jeden z pozwów przeciwko 5 tys. internautów został zatwierdzony przez amerykański sąd. Organizacja chciała wykorzystać taką metodę do szeroko zakrojonej walki z piratami. W sumie do sądu pozwała ponad 14 tys. Amerykanów oskarżonych o nielegalne ściąganie filmów z sieci BitTorrent. Dlaczego teraz zrezygnował z walki przed sądem? Jak donosi ArsTechnica, USCG wbrew pozorom osiągnął swój cel.

Organizacja wcześniej operowała bowiem tylko adresami IP piratów. Był to dość wątły argument w dochodzeniu praw do odszkodowania za pobrane nielegalnie filmy. Teraz zaś, po nakazie sądowym o współpracy operatorów telekomunikacyjnych, USCG posiada realne adresy i dane osobowe oskarżonych. Zatem każdy, kto nie zgodzi się na ugodę (od 1,5 do 2,5 tys. dolarów dobrowolnej wpłaty), może liczyć na rozprawę w sądzie. Tym razem jednak USCG ma w rękach dane osobowe piratów, co znacznie ułatwi walkę przed wymiarem sprawiedliwości. Organizacja najwyraźniej dokładnie przestudiowała prawo i systematycznie realizuje kolejne punkty planu mającego na celu uzyskanie od jak największej ilości osób pieniężnej rekompensaty. Jest o co walczyć, bo USCG pobiera nawet 70% od każdej wygranej sumy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)