USA. Apple uruchamia nowe projekty na rzecz równości rasowej i sprawiedliwości

Strona głównaUSA. Apple uruchamia nowe projekty na rzecz równości rasowej i sprawiedliwości
15.01.2021 15:17
Logo Apple'a. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
Logo Apple'a. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Inicjatywy te mają na celu przeciwdziałanie rasizmowi systemowemu oraz zwiększenie równości rasowej w USA. Obejmują one warte 100 mln dolarów inwestycje. Należą do nich m.in.: uruchomienie Apple Developer Academy w Detroit, wsparcie finansowe dla techowych hubów na historycznie czarnych uniwersytetach w Atlancie oraz nowe granty, stypendia i inwestycje dla czarnych studentów i przedsiębiorców.

bECeOPtx

Jak pisze portal "The Verge", według amerykańskiego giganta Apple Developer Academy w Detroit będzie "pierwszą tego typu akademią w USA".

Akademia skupia się na "młodych czarnych przedsiębiorcach, twórcach i programistach" i będzie oferować szkolenia w zakresie rozwoju aplikacji na iOS.

Firma planuje zaoferowanie 30-dniowego programu, który wprowadza studentów w temat programowania, a następnie "intensywnego", 10-miesięcznego lub rocznego programu, który ma pomóc aspirującym programistom zdobyć odpowiednie umiejętności i w konsekwencji tego pracę w branży technologicznej lub założyć własną działalność gospodarczą.

bECeOPtz

W Atlancie firma Apple współpracuje przy uruchomieniu Propel Center, technologicznego hubu przy historycznie czarnych uniwersytetach. Centrum będzie oferować osobiste i internetowe kursy poświęcone technologii, rozrywce i biznesowi. Będzie się ono znajdować w centrum uniwersyteckim w Atlancie, które łączy cztery uczelnie – Clark Atlanta University, Spelman College, Morehouse College i Morehouse School of Medicine. Podobne wsparcie w przeszłości zapewniało IBM oraz Michael Bloomberg.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bECeOPuv