iOSGryLogiczne i karcianeUstawka - karcianka z klimatem
Ustawka - karcianka z klimatem ikona

Ustawka - karcianka z klimatem

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Ustawka - karcianka z klimatem to rodzima produkcja osadzona w scenerii blokowisk przedstawiająca walki kiboli i innych chuliganów. Choć mechanizm rozgrywki nie wykracza zbyt mocno poza znane z gatunku standardy, to dzięki specyficznemu klimatowi oraz dużej dawce humoru Ustawka wyróżnia się na ich tle.

W zasady gry wprowadza nas obszerny i dobrze przygotowany poradnik. Możemy go pominąć, aby później w dowolnym momencie wrócić. Przygodę z Ustawką powinniśmy zacząć od złożenia własnej talii. Na początku ilość kart jest mocno ograniczona, a nowe odblokowujemy wraz z awansem na wyższe poziomy. Konstruowanie zbioru nie odbiega od znanych z innych tego typu gier rozwiązań. O tym, ile kart może się w nim znaleźć oraz innych, ważnych dla rozgrywki aspektach dowiemy się ze wspomnianego już poradnika.

Ciekawie prezentuje się również system walki. Otrzymujemy w nim dwie strefy, po dwa poziomy każda. W przypisanych sobie obszarach gracze umieszczają karty. Naszym celem jest pozbawienie przeciwnika wszystkich punktów życia, tutaj określonych jako morale. W tym celu musimy zwalczać jego jednostki, bądź też przenosić nasze do jego strefy. Za każdą jednostkę w pierwszym rzędzie traci on jeden punkt, w drugim zaś dwa punkty. Po zejściu do zera - wygrywamy.

Ustawka bardzo ciekawie łączy znane rozwiązania z klimatem ulicznych walk. Pełno w niej humoru i specyficznych rozwiązań. Za zaletę należy uznać brak systemu mikropłatności do zakupu kart oraz to, że gra dostępna jest za darmo. Dzięki sporej ilości graczy bez problemu trafimy na rywala z porównywalnym do naszego poziomem umiejętności.

.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.03 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań93
Data aktualizacji3 mar 2021
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Ustawka - karcianka z klimatem ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)