Usterka w Firefoksie: przeglądarka przestała podpowiadać adresy stron z zakładek

Usterka w Firefoksie: przeglądarka przestała podpowiadać adresy stron z zakładek

Usterka w Firefoksie: przeglądarka przestała podpowiadać adresy stron z zakładek
Oskar Ziomek
10.09.2018 23:30

Korzystający z najnowszej wersji Firefoksa zwracają uwagę na nietypową usterkę związaną z działaniem paska adresu. Jak zauważono, przeglądarka przestała sugerować w ramach automatycznego uzupełnienia te witryny, które znajdują się w zakładkach użytkownika. Właściwe strony pojawiają się wśród propozycji, ale nie są domyślnie aktywną opcją. Przez to, jeśli ktoś był przyzwyczajony do wpisywania na pasku adresu tylko kilku liter, a następnie odruchowo przyciskał Enter, by zatwierdzić dotychczas automatycznie proponowaną witrynę z zakładek, może być teraz zaskoczony, że funkcja przestała działać poprawnie.

O szczegółach informuje serwis gHacks. Jak słusznie zauważa, nie wszyscy użytkownicy mogli zauważyć niewłaściwe działanie paska adresu. Podpowiedzi zależą bowiem również od historii przeglądania i możliwe, że część stron jest proponowana poprawnie, jednak w rzeczywistości są to wpisy zaczerpnięte właśnie z historii, a nie z zakładek. By to sprawdzić, najprościej będzie usunąć dane przeglądania z Firefoksa i spróbować wpisać w pasku adresu kilka liter nazwy lub adresu strony, która została wcześniej dodana do zakładek.

Nawet po wpisaniu pełnego tytułu zakładki, strona Mozilli (będąca na pasku zakładek) nie jest proponowana jako domyślna wśród podpowiedzi.
Nawet po wpisaniu pełnego tytułu zakładki, strona Mozilli (będąca na pasku zakładek) nie jest proponowana jako domyślna wśród podpowiedzi.

Błąd w przeglądarce został już zgłoszony twórcom na łamach Bugzilli. Jak się okazuje, wszystko wskazuje na to, że występuje wyłącznie w najnowszym obecnie Firefoksie 62. Co ciekawe, już teraz wiadomo co najprawdopodobniej jest powodem usterki. Okazuje się, że Firefox na tym etapie celowo pomija w podpowiedziach te strony z zakładek, które nie zostały nigdy dotąd odwiedzone, a przez to mogą być mało atrakcyjną propozycją na pasku podpowiedzi. Teoretycznie problem powinien więc znikać, kiedy daną stronę odwiedzi się przynajmniej jeden raz, ale nie w każdym przypadku ma to miejsce i nie ulega wątpliwości, że sprawie muszą się przyjrzeć twórcy.

Warto przypomnieć, że Firefox został niedawno zaktualizowany o nowe narzędzia blokujące śledzenie w Sieci. Mozilla stawia w ten sposób kolejny krok na drodze do zainteresowania przeglądarką następnych użytkowników, którzy przez lata zdążyli przekonać się do Chrome'a i Firefox przestał być dla nich atrakcyjny. Najnowsze wersje Firefoksa można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)