Uwaga! Naukowy Bełkot zamknięty. Dawid Myśliwiec wyjaśnia dlaczego

Uwaga! Naukowy Bełkot zamknięty. Dawid Myśliwiec wyjaśnia dlaczego

Dawid Myśliwiec, Uwaga! Naukowy Bełkot
Dawid Myśliwiec, Uwaga! Naukowy Bełkot
Źródło zdjęć: © YouTube
23.07.2021 19:00

Kanał Uwaga! Naukowy Bełkot został zamknięty. Przyczyna tego stanu rzeczy jest dość niezrozumiała. Wiemy, że Dawid Myśliwiec padł ofiarą ataku i na jego kanale udostępniano treści niezgodne z regulaminem. Nie tłumaczy to jednak zamknięcia kanału.

Ofiarami internetowych przestępców padają nawet świadomi użytkownicy. Taki los spotkał Dawida Myśliwca, znanego z prowadzenia kanału Uwaga! Naukowy Bełkot na YouTube. 21 lipca kanał został przejęty i transmitowano na nim treści dotyczące kryptowalut.

W poście umieszczonym na stronie facebookowej Uwaga Naukowy Bełkot, Myśliwiec opisuje całe zajście. Jak mówi - sam nie wie, dlaczego jego kanał został usunięty. Wczoraj rano został poinformowany, że na jego kanale transmitowane są dziwne treści. Zareagował natychmiast.

YouTuber twierdzi, że wylogował się ze wszystkich urządzeń, wyłączył i włączył ponownie weryfikację dwuetapową, zarządzał uprawnieniami do konta i usunął wszystko, co w jego mniemaniu mogło ingerować w kanał na YouTube. Najwidoczniej to nie wystarczyło. Wczoraj wieczorem kanał został zamknięty ze względu na naruszenie regulaminu serwisu.

Po latach robienia filmów, co do których nie było najmniejszych uwag w kilkanaście godzin potraktowano mnie jak przypadkowego kmiota, za co mam teraz ogromne pretensje do YouTube - pisze rozżalony twórca.

Jak chronić się przed oszustami w internecie?

Uważaj, aby samemu nigdy nie paść ofiarą oszustów. Nikt nie jest w stanie podać złotego środka, który pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Tym niemniej kilka prostych rad może pozwolić ci uchronić się przed atakami. Przede wszystkim - stosuj zróżnicowane hasła i zmieniaj je co jakiś czas. Unikaj podejrzanych linków i nie instaluj oprogramowania pochodzącego z podejrzanych źródeł.

Są to porady dość błahe, ale w wielu przypadkach do ataków hakerskich dochodzi w wyniku popełnienia przez użytkowników banalnych błędów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)