Użytkownicy iPhone'ów oszaleli na punkcie zmiany klawiatury w gładzik. Dziwne, że dopiero teraz

Użytkownicy iPhone'ów oszaleli na punkcie zmiany klawiatury w gładzik. Dziwne, że dopiero teraz

Użytkownicy iPhone'ów oszaleli na punkcie zmiany klawiatury w gładzik. Dziwne, że dopiero teraz
20.11.2018 22:18

Wielu użytkowników iPhone'ów odkryło funkcję, która może znacząco podnieść komfort pisania na programowej klawiaturze. Dzięki niej poruszanie kursorem jest prawie tak samo wygodne, jak w przypadku komputera z gładzikiem. Co jednak zaskakuje sporo osób, ta „nowa funkcja” dostępna jest już od dawna.

Wszystko zaczęło się od tweeta opublikowanego przez znaną blogerkę Krissy Brierre-Davis. Informuje ona w nim o triku w iPhonie, który służy do sterowania kursorem podczas pisania. Dołączone zostało nawet zdjęcie, które dokładniej pokazuje, jak skorzystać z funkcji. Wystarczy bowiem dłużej przytrzymać spację.

Tweet ma już prawie 130 tys. polubień, 6,6 tys. komentarzy i został podany dalej aż 55 tys. razy. Co więcej, większość osób jest zachwycona odkrytą opcją. W serwisach społecznościowych jej opis cieszy się wysoką popularnością. Nic dziwnego, opcja naprawdę ułatwia pisanie.

Warto jednak zwrócić uwagę, że użytkownicy iPhone’ów właśnie zachwycają się kilkuletnią funkcją. Została ona bowiem wprowadzona wraz z iPhonem 6s, pierwszym smartfonem z 3D Touch. Zadebiutował on w 2015 roku. Apple nie usuwało później tej opcji, nie została ona wprowadzona ponownie wraz z ostatnią aktualizacją. Cały czas była dostępna w iPhone’ach.

iPhone – jak poruszać kursorem podczas pisania?

W modelach, które wyposażone są w technologię 3D Touch, wystarczy w dowolnym miejscu mocniej nacisnąć na klawiaturę. Zmieni się ona wówczas w gładzik. Należy przytrzymać palec na wyświetlaczu, aby móc poruszać kursorem po wprowadzonym tekście.

W przypadku iPhone’ów, które nie posiadają 3D Touch (np. nowy iPhone XR) należy dłużej przytrzymać palec na spacji. Po chwili klawiatura zmieni się w gładzik.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)