Użytkownicy Windows 8 doczekali się dobrej aplikacji do obsługi Pocketa

Użytkownicy Windows 8 doczekali się dobrej aplikacji do obsługi Pocketa

Użytkownicy Windows 8 doczekali się dobrej aplikacji do obsługi Pocketa
Paweł Piskurewicz
22.05.2015 09:57, aktualizacja: 22.05.2015 13:46

Idea Pocketa jest prosta. Serwis ma nam zapewnić możliwość łatwego dodawania do listy artykułów które chcemy przeczytać później, a następnie pozwolić w łatwy sposób dotrzeć do zgromadzonych treści. Niestety do tej pory brakowało dobrego programu do jego obsługi dla komputerów i tabletów z systemem Windows, zwłaszcza jeżeli nie korzystaliśmy z przeglądarki Chrome. Nieoficjalna aplikacja Poki for Pocket może to zmienić.

Z Poki for Pocket od dawna mogą korzystać posiadacze urządzeń z systemem Windows Phone, gdzie aplikacja z miejsca stała się najpopularniejszym klientem Pocketa. Wersja dla systemu Windows 8, która jest aplikacją uniwersalną oferuje bardzo zbliżone możliwości. Aby móc skorzystać z Poki należy zalogować się na nasze konto w usłudze Pocket. Po krótkiej synchronizacji ujrzymy listę ostatnio dodanych artykułów wraz z podglądem. Z tego poziomu możemy też nimi zarządzać dodając odpowiednie tagi, kasując, udostępniając, wyszukując, czy też oznaczając jako ulubione.

Obraz

Po przejściu do artykułu otrzymujemy podobny zestaw opcji oraz podstawowe narzędzie do edycji wyglądu tekstu, takie jak zmiana wielkości czcionki czy też justowanie. Artykuł w przypadku wersji dla komputerów i trybu pełnoekranowego nie zajmuje całej szerokości ekranu. Oczywiście aplikacja może współdzielić miejsce na pulpicie z innymi programami, a w przypadku wersji dla Windows 10 bez większego problemu pracować w oknie.

Obraz

W opcjach możemy ustawić ilość przetrzymywanych w pamięci artykułów dla poszczególnych kategorii oraz zmienić ustawienia synchronizacji. Pomimo, iż w Poki znajdziemy zakładki dotyczące systemowego syntezatora mowy, nie udało się go uruchomić z poziomu aplikacji. W wersji dla Windows Phone 8 opcja ta działa bez problemu.

Obraz

Większość możliwości Poki dostępna jest za darmo, w tym te najważniejsze. Jeżeli program przypadnie nam do gustu, to w cenie 13 zł za aplikację dla wybranego systemu, bądź też 21,50 zł za wersję uniwersalną dla Windows Phone i Windows 8 odblokujemy synchronizację w tle, możliwość edycji wielu artykułów jednocześnie czy też dodatkowe skórki. Aplikację Poki for Pocket w wersji dla systemów Windows 8.1/10. i Windows Phone 8.1 znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)