Użytkownicy zwyciężyli – Snapchat wraca do dawnego wyglądu

Użytkownicy zwyciężyli – Snapchat wraca do dawnego wyglądu13.05.2018 18:43
Snapchat w App Store z depositphotos
Snapchat w App Store z depositphotos

Pod koniec zeszłego roku Snapchat przeszedł gruntowną zmianę interfejsu. Nowe rozmieszczenie elementów spotkało się z falą krytyki, którą twórcy starali się odeprzeć. Najwidoczniej jednak użytkownicy mieli rację – aplikacja powraca do poprzednich rozwiązań.

Nowa aplikacja Snapchata miała być lepsza, wygodniejsza, mieli pojawić się nowi użytkownicy, a ci obecni mieli w niej spędzać więcej czasu. Ponadto nowy interfejs miał jeszcze bardziej spodobać się reklamodawcom, co pozwoliłoby firmie na wyższy przychód. Szybko jednak założenia spotkały się z brutalną rzeczywistością przynosząc głównie efekt przeciwny od oczekiwanego.

Snapchat okazał się naprawdę źle przemyślany – ponad 1,2 mln użytkowników podpisało petycję o przywrócenie poprzedniej wersji. Najwidoczniej masa negatywnych opinii i coraz silniejsza konkurencja w postaci chociażby Instagrama, zmusiła firmę do przemyślenia swojego stanowiska. Snapchat ogłosił, że faktycznie aplikacja mogła stać się niekomfortowa. Serwis The Verge informuje natomiast, że teraz twórcy zdecydowali się przywrócić wybrane rozwiązania ze starszego wydania aplikacji.

350246435218089921

Obecnie, po uruchomieniu Snapchata, wyświetla się ekran kamery, który ponownie zapewnia szybki dostęp do dwóch ekranów. Powrócił bowiem ekran z prawej strony, który zawiera Strories znajomych, a ich treści znów są oddzielone od tych sponsorowanych. Ostatnie rozmowy natomiast będą ułożone w porządku chronologicznym. Ponadto dodany został oddzielny kanał, który przeznaczony jest do wyszukiwania treści popularnych twórców i marek.

Aktualizacja obecnie wdrażana jest u użytkowników iOS-a, niebawem powinna pojawić się również na Androidzie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)