Używanie wiadomości na mobilnym Facebooku niemożliwe bez Messengera

Strona głównaUżywanie wiadomości na mobilnym Facebooku niemożliwe bez Messengera
29.07.2014 11:13
Używanie wiadomości na mobilnym Facebooku niemożliwe bez Messengera
Tomek Kondrat
Tomek Kondrat

Przeciwników mobilnej wersji Facebooka jest równie wielu, co jej zwolenników. Twórcy aplikacji zadbali o to, aby pierwsza z grup użytkowników miała nowe powody do narzekania. Do tej pory możliwe było korzystanie z komunikatora bez konieczności instalowania dedykowanej aplikacji. W najbliższych dniach to się jednak zmieni i aby skorzystać z wiadomości tego najpopularniejszego na świecie portalu w wersji mobilnej, należy zainstalować zarówno aplikację Facebook, jak i Messenger. Dotyczy to wszystkich platform mobilnych w tym Androida, iOS-a i Windowsa Phone.

350110701735602113

Decyzja o zmianie charakteru aplikacji na obowiązkową jest spowodowana pozytywnym przyjęciem przez społeczność. Nietrudno się jednak domyślić, że ten ruch ze strony firmy Marka Zuckerberga spowoduje wściekłość u niektórych użytkowników, którzy nie przepadają za dymkami rozmowy. Pływające chmurki z awatarem rozmówcy pojawiają się niezależnie od używanej aplikacji. Niemożność użycia komunikatora bez Messengera może w rezultacie powodować pozbycie się Facebooka ze smartfona w ogóle. Facebook wydał następujące stanowisko.

W ciągu kilku najbliższych dni będziemy informowali większą grupę użytkowników o tym, że aplikacja Messenger jest konieczna do wysyłania i odbierania wiadomości. Jak mówiliśmy wcześniej, naszym celem jest skupienie sił deweloperów na Messengerze, aby stworzyć najlepszy komunikator. Używanie oddzielnych mechanizmów wiadomości może powodować zamieszanie wśród użytkowników. Messenger jest używany przez ponad 200 milionów ludzi każdego miesiąca i postaramy się, aby uczynić go jeszcze popularniejszą aplikacją.

Facebook informował użytkowników o konieczności instalacji Messengera już od kilku tygodni. Oświadczenie tylko potwierdza, że proces jest już bliski zakończenia i wkrótce wszyscy zainteresowani komunikatorem będą musieli pogodzić się z faktem użycia drugiej aplikacji.

Uniemożliwienie korzystania z wiadomości z poziomu aplikacji z pewnością „zmusi” wielu użytkowników do instalacji Messengera, przez co statystyki powinny znacząco się poprawić. Pozostaje niewiadomą, czy Mark Zuckerberg i jego zespół deweloperów postanowi połączyć dwie aplikacje w jedną, gdyż używanie dwóch aplikacji, które bez siebie nie działają, wydaje się pomysłem wartym ponownego przemyślenia. Aplikację Messenger dla systemu Android, iOS oraz Windows Phone można pobrać z naszej bazy programów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)