Valve zabija Portal na Androida

Valve zabija Portal na Androida

09.03.2012 15:38

Niecały miesiąc temu pisaliśmy o klonie bardzo popularnego platformera logicznego Portal, stworzonym przez grupę programistów z Rosji dla tabletów z Androidem.

The cake is a lie. Prace nad klonem gry opartym o silnik Unity bardzo się posunęły. Ukończonych zostało kilka pełnych poziomów gry i programiści już zabierali się za implementację broni generującej portale. Niestety Valve nie był zadowolony z tego pomysłu. Deweloperzy poinformowali o zamknięciu projektu na forum, gdzie zamieszczony został również tekst korespondencji z oryginalnym wydawcą gry. Niestety Valve ma coś przeciwko rozwijaniu klona gry na własną rękę przez entuzjastów.

Osoby związane z projektem na forum proponowały oddanie gry pod skrzydła osób związanych z serwisem XDA Developers, ale temat został zamknięty zanim deweloperzy powiadomili, jaką podejmą decyzję. Uzytkownicy forum proponowali również portowanie innej gry — q.u.b.e. — ale raczej nic z tego nie będzie. Szkoda również, że Valve wydaje się nie doceniać twórców Shifta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)