Visual Studio 2019 kolejnym dowodem śmierci Windowsa 10 Mobile

Visual Studio 2019 kolejnym dowodem śmierci Windowsa 10 Mobile
16.02.2019 14:38
Visual Studio 2019 kolejnym dowodem śmierci Windowsa 10 Mobile

Windows 10 Mobile ostatnie aktualizacje bezpieczeństwa otrzyma w grudniu 2019 roku. Po tym terminie stopniowo wygaszane będą związane z nim usługi. Gdyby ktoś jednak potrzebował jakiegoś innego dowodu na śmierć mobilnego Windowsa, ten nadszedł właśnie wraz z zapowiedzią Visual Studio 2019. Środowisko nie obsłuży ani Windowsa 10 Mobile, ani Windowsa Phone 8.1.Oczywiście w VS 2019 nie braknie wsparcia dla aplikacji UWP. Tyle że smartfonowe wydania okienek nie są już postrzegane jako element ekosystemu Microsoft.

*„Wdrażanie oprogramowania dla urządzeń z Windowsem Mobile przez Visual Studio 2019 nie jest wspierane. Próby wdrożenia dla urządzeń z Windowsem 10 Mobile poskutkują błędem o treści «Wdrażanie aplikacji dla Windowsa Mobile nie jest wspierane w Visual Studio 2019». Jeśli chcesz dalej tworzyć software dla urządzeń z Windowsem 10 Mobile, korzystaj z Visual Studio 2017” – głosi oficjalny komunikat Microsoftu, cytowany przez dziennikarza WindowsUnited*.

Tak oto firma z Redmond jasno daje do zrozumienia, że chce się odciąć od wszystkiego, co jest związane z mobilnym Windowsem. Nie zamierza też wspierać twórców trzecich, którzy chcieliby pozostać przy tym systemie; zabiera im główne narzędzie pracy.

Sugerowana alternatywa: Android lub iOS

Przypomnijmy, Microsoft zadeklarował zakończyć program aktualizacji Windowsa 10 Mobile w grudniu 2019 roku. W marcu 2020 roku zostanie wyłączona możliwość tworzenia backupów urządzeń, w marcu 2021 roku zaś – pozostałe funkcje chmury. Jest to równoznaczne z całkowitym porzuceniem systemu operacyjnego Windows 10 Mobile i sprzedawanych z nim urządzeń.

Jako alternatywę przedsiębiorstwo proponuje smartfony z konkurencyjnym Androidem lub iOS, gdzie udostępnia własnościowe aplikacje, takie jak chociażby pakiet Office w wersji mobilnej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)