Visual Studio 2019 kolejnym dowodem śmierci Windowsa 10 Mobile

Visual Studio 2019 kolejnym dowodem śmierci Windowsa 10 Mobile

Visual Studio 2019 kolejnym dowodem śmierci Windowsa 10 Mobile
Piotr Urbaniak
16.02.2019 14:38

Windows 10 Mobile ostatnie aktualizacje bezpieczeństwa otrzyma w grudniu 2019 roku. Po tym terminie stopniowo wygaszane będą związane z nim usługi. Gdyby ktoś jednak potrzebował jakiegoś innego dowodu na śmierć mobilnego Windowsa, ten nadszedł właśnie wraz z zapowiedzią Visual Studio 2019. Środowisko nie obsłuży ani Windowsa 10 Mobile, ani Windowsa Phone 8.1.Oczywiście w VS 2019 nie braknie wsparcia dla aplikacji UWP. Tyle że smartfonowe wydania okienek nie są już postrzegane jako element ekosystemu Microsoft.

*„Wdrażanie oprogramowania dla urządzeń z Windowsem Mobile przez Visual Studio 2019 nie jest wspierane. Próby wdrożenia dla urządzeń z Windowsem 10 Mobile poskutkują błędem o treści «Wdrażanie aplikacji dla Windowsa Mobile nie jest wspierane w Visual Studio 2019». Jeśli chcesz dalej tworzyć software dla urządzeń z Windowsem 10 Mobile, korzystaj z Visual Studio 2017” – głosi oficjalny komunikat Microsoftu, cytowany przez dziennikarza WindowsUnited*.

Tak oto firma z Redmond jasno daje do zrozumienia, że chce się odciąć od wszystkiego, co jest związane z mobilnym Windowsem. Nie zamierza też wspierać twórców trzecich, którzy chcieliby pozostać przy tym systemie; zabiera im główne narzędzie pracy.

Sugerowana alternatywa: Android lub iOS

Przypomnijmy, Microsoft zadeklarował zakończyć program aktualizacji Windowsa 10 Mobile w grudniu 2019 roku. W marcu 2020 roku zostanie wyłączona możliwość tworzenia backupów urządzeń, w marcu 2021 roku zaś – pozostałe funkcje chmury. Jest to równoznaczne z całkowitym porzuceniem systemu operacyjnego Windows 10 Mobile i sprzedawanych z nim urządzeń.

Jako alternatywę przedsiębiorstwo proponuje smartfony z konkurencyjnym Androidem lub iOS, gdzie udostępnia własnościowe aplikacje, takie jak chociażby pakiet Office w wersji mobilnej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)