Vivaldi 2.5 pierwszą przeglądarką z RGB – wspiera system Razer Chroma

Vivaldi 2.5 pierwszą przeglądarką z RGB – wspiera system Razer Chroma

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
08.05.2019 10:25

Jeszcze do niedawna za branżową alegorię absurdu uważano toster z LED-ami, ale dzięki firmie Razer taki sprzęt rzeczywiście powstaje. Pora na kolejny krok. Ten sam Razer wraz z Vivaldi Technologies, twórcami przeglądarki Vivaldi, postanowili uczynić efektowniejszym(?) przeglądanie internetu. Vivaldi, od wersji 2.5, wesprze system oświetlenia Razer Chroma.

O co chodzi? Razer Chroma ma API, które pozwala deweloperom gier sterować diodami. Programista może na przykład sprawić, że kiedy bohater zostanie poważnie raniony, diody RGB w kompatybilnym sprzęcie zaczną świecić światłem czerwonym, albo intensywnie pulsować.

Vivaldi skorzysta z tej cechy, aby dostosować nastrój podświetlenia do kolorystyki przeglądanych witryn. Zgaduję, że na "dobrychprogramach" peryferia Razer się zazielenią.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Autorzy pomysłu nie ukrywają, chcą tym sposobem uśmiechnąć się do graczy. – Ta wyjątkowa integracja z Razer Chroma dodaje zupełnie nowy wymiar do przeglądania [internetu] – mówi Jon von Tetzchner, CEO Vivaldi. – Razer Chroma szanuje styl gry użytkownika i jest niepowtarzalnym wyrazem indywidualności, a to naturalnie wpisuje się w charakterystykę Vivaldi – tłumaczy prezes.

Aktywacja nowej funkcji jest banalnie prosta. Wystarczy udać się do menu Ustawienia, a następnie w zakładce Motywy zaznaczyć opcję Włącz Chroma. Pamiętając oczywiście, że rozwiązanie wymaga peryferiów z Razer Chroma, a nie – niestety – dowolnych z diodami typu RGB.

Co więcej, choć przeglądarka Vivaldi dostępna jest także w wersji dla Linuksa i macOS, funkcja Chroma działa tylko na wydaniu Windowsowym. Ale to ograniczenie samego API.

Przeglądarkę Vivaldi znajdziesz w naszej bazie oprogramowania

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (131)