Vivaldi na Windowsie 7 jeszcze przez półtora roku

Strona głównaVivaldi na Windowsie 7 jeszcze przez półtora roku
14.01.2020 18:29
fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Vivaldi z całą pewnością nie jest tak popularną przeglądarką jak Firefox czy Opera, nie wspominając już o Google Chrome, ale wciąż ma szerokie grono fanów. Tych ucieszy zapewne, że wydawca planuje wspierać wersję dla Windowsa 7 do lipca 2021 roku, idąc tym samym w ślady Google.

bEBYGsdh

Datę lipiec 2021 roku twórcy przeglądarki, firma Vivaldi Technologies, rozesłali poprzez informację prasową. Należy więc traktować tę wiadomość jako oficjalną.

Przy czym zaskakująca zbieżność terminów z Google'em wcale nie jest taka... zaskakująca jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. W grudniu minionego roku Vivaldi przeszedł na user agent Chrome'a, aby podnieść kompatybilność ze stronami, a sam także korzysta z Chromium.

Vivaldi na Windowsie 7, fot. Softpedia
Vivaldi na Windowsie 7, fot. Softpedia

Zapewne wtedy, gdy skończy się oficjalne wsparcie przeglądarki Google'a, zaczną się też problemy z poszczególnymi usługami spowodowane blokadami bezpieczeństwa, inicjowanymi właśnie po agencie użytkownika. Trudno więc, aby utrzymywać Vivaldiego na Windowsie 7 cokolwiek dłużej. Nie miałoby to przecież większego sensu.

bEBYGsdj

Przeglądarkę Vivaldi znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEBYGsef