W 2015 r. Microsoft planował wydanie prostego telefonu. Ujawniono działający prototyp

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak

21.12.2018 09:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć Microsoft obecnie nie firmuje już żadnego smartfonu swoim logo, dał się poznać jako producent urządzeń tego typu, kiedy na przełomie 2013 i 2014 r. przejął markę Nokia. Nigdy jednak logo przedsiębiorstwa z Redmond nie znalazło się na prostym telefonie, nie będącym smartfonem. Ale jak się okazuje, rozważano taką możliwość i to naprawdę na poważnie.

Serwis WindowsCentral dotarł do prototypowego modelu telefonu o oznaczeniu RM-1182, nad którym – jak się udało ustalić – pracowano w roku 2015. Urządzenie to miało stanowić swoisty pomost pomiędzy smartfonami z rodziny Lumia a najtańszymi propozycjami oferowanymi wciąż pod brandem Nokii. W specyfikacji znalazły się: niedotykowy ekran w rozmiarze 2,5'', bateria o pojemności 1200 mAh i pojedynczy aparat fotograficzny o rozdzielczości 1,92 MP.

Źródło: WindowsCentral
Źródło: WindowsCentral

Wykorzystany system nie jest Windowsem 10 Phone, a tylko nawiązuje do niego wyglądem, korzystając z koncepcji MDL2. Mimo to, jak podaje WindowsCentral, oprogramowanie ma możliwość synchronizacji z kontem Microsoft. Są w nim też zainstalowane charakterystyczne dla producenta aplikacje, takie jak Outlook Mail, Kalendarz, OneNote czy GroupMe, oczywiście obok typowych funkcji: telefonu, wiadomości, kontaktów, przeglądarki internetowej, alarmów itd.

Jakby tego było mało, w pamięci słuchawki znajduje się domyślnie kilka znanych gier studia Gameloft. Za przykład podano tytuły Asphalt i Ultimate Spider-man.[img=rm-1184-keys]Pewne ciekawostki kryje ponadto sam interfejs. Kafelki, przedstawiające poszczególne funkcje i aplikacje, okazują się częściowo dynamiczne. Otóż wyświetlają podstawowe powiadomienia, dotyczące na przykład nieodebranych połączeń, ale nie ma możliwości ich modyfikacji. Bezpośrednio z Windowsa 10 Phone zaczerpnięto natomiast centrum powiadomień i menu szybkich akcji, aczkolwiek to dostępne jest jedynie poprzez zakładkę z ustawieniami.

Źródło: WindowsCentral
Źródło: WindowsCentral

Pod jaką nazwą prezentowany sprzęt miał trafić na rynek? Tego nie wiadomo. Pod marką Nokia takie quasi-smartfony przypisywano do linii produktowej Asha, ale równie dobrze mogłoby to być coś pokroju Lumii 150. Nie wiadomo też, dlaczego projektu zaniechano. Gdyby się tak zastanowić na spokojnie, to niedrogi telefon z fizyczną klawiaturą i prostym, ale umożliwiającym synchronizację systemem mógłby być strzałem w dziesiątkę. Księgowi widocznie uznali inaczej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)