W Centrum Oprogramowania Ubuntu pojawią się płatne aplikacje?

W Centrum Oprogramowania Ubuntu pojawią się płatne aplikacje?

Redakcja
12.03.2010 11:58

Zespół rozwijający Centrum Oprogramowania Ubuntu ciężko pracuje nad swoim projektem - w nadchodzącej wersji Ubuntu pojawi się kilka ważnych zmian względem pierwszej jego wersji, znanej z Ubuntu 9.10.

Centrum Oprogramowania w intencji producenta ma docelowo zastąpić nieco skomplikowane w obsłudze jak Synaptic lub ubogie w opcje jak Dodaj/Usuń programy nakładki na system zarządzania pakietami APT. W wersji 10.04 LTS zostaną udostępnione funkcje społecznościowe aplikacji - użytkownik będzie mógł zrecenzować i ocenić dany program.

Centrum Oprogramowania będzie również na podstawie pliku sources.list analizowało zawartość repozytoriów dostarczonych z serwisu Launchpad.net, które często zawierają nowsze wersje oprogramowania, niż te dostępne na utrzymywanych przez Canonical serwerach. Pojawi się również panel z aktualnie polecanymi aplikacjami. Nowa wersja przyniesie też zauważalną poprawę samego interfejsu programu, który w wersji z 9.10 wyglądał nieatrakcyjnie. Użytkownik będzie mógł również zapoznać się z demonstracjami instruktażowymi związanymi z danym programem. W wersji 10.04 poprzez Centrum Oprogramowania użytkownik będzie mógł pobrać jedynie darmowe aplikacje.

Bardziej interesujące zmiany mają zostać dokonane w Ubuntu 10.10, które zostanie wydane w październiku. Wtedy ma zostać udostępniony pełnoprawny sklep z oprogramowaniem dla Linuksa. W kwietniu przyszłego roku klienci zyskają możliwość polecania swoim znajomym aplikacji, przeglądania historii zakupów oraz instalacji. Pojawi się również możliwość pobrania dodatkowych czcionek czy wygaszaczy ekranu. Będzie można również raz ściągniętą aplikację zainstalować na kilku innych komputerach. Pojawi się także możliwość filtrowania listy aplikacji po licencji, cenie czy planowanym okresie wsparcia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)