W co zainwestowałby Bill Gates? Z pewnością w Apple, ale nie w Bitcoina

W co zainwestowałby Bill Gates? Z pewnością w Apple, ale nie w Bitcoina

Konto Billa Gatesa na Twitterze z depositphotos
Konto Billa Gatesa na Twitterze z depositphotos
08.05.2018 17:26

Założyciel Microsoftu i jeden z ojców sukcesu firmy, Bill Gates, wypowiedział się ostatnio w dwóch ważnych i popularnych kwestiach dotyczących współczesnego rynku nowych technologii. Gates stwierdził, że Apple jest niesamowitą firmą, na którą warto postawić pieniądze, co niekoniecznie jest dobre w przypadku Bitcoina i innych kryptowalut.

Apple ponownie osiągnęło świetne wyniki finansowe. Warto podkreślić, że sam biznes związany z iPhone’ami przyniósł w ostatnim kwartale przychody na poziomie aż 38 mld. dolarów. Z kolei cała firma może pochwalić się 61,1 mld dolarów przychodu, w tym 13,8 mld zysku. Giełda zareagowała pozytywnie i dziś kapitalizacja Apple wynosi 937 mld dolarów. Bill Gates w wywiadzie dla CNBC pochwalił więc Warrena Buffetta za zakup akcji Apple na początku tego roku.

Bill Gates, będący członkiem zarządu Berkshire Hathaway, firmy należącej do Buffetta, podkreślił, że Apple jest niesamowitą firmą. Apple jest gigantyczne i ma silną pozycję. Według Gatesa nie jest to kolejna spekulacyjna firma technologiczna, która wciąż traci pieniądze i nie przynosi zysków.

Gates zgromadził ogromną fortunę, stając się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Nie ma on jednak dobrego zdania o kryptowalutach. Jego jedyne zaangażowanie miało wynikać z prezentu urodzinowego (dostał Bitcoina), którego zresztą się pozbył, sprzedając go kilka lat później.

Gates twierdzi, że wirtualne waluty nie tworzą żadnej realnej wartości, mają one być klasą aktywów, po których nie należy oczekiwać wzrostów. Bill Gates dodaje, że bitcoin to tylko kod cyfrowy, który jest podatny na wahania. Jednym wartym uwagi elementem ma być wykorzystywana technologia blockchain. Warto podkreślić, że zbliżone zdanie o kryptowalutach ma także Warren Buffett.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (42)