W Edge na Windows 10 Mobile w końcu wybierzemy wyszukiwarkę Google

W Edge na Windows 10 Mobile w końcu wybierzemy wyszukiwarkę Google

W Edge na Windows 10 Mobile w końcu wybierzemy wyszukiwarkę Google
19.10.2015 18:54, aktualizacja: 20.10.2015 15:10

Nowa przeglądarka Microsoftu, czyli Edge zadebiutowała wraz z Windows 10. Dostępna jest ona także na mobilnej wersji tego systemu, a niebawem pojawi się również na Xboksie One. W Redmond ciągle pracują nad uczynieniem z Edge godnego rywala dla Chrome. Edycja z Windows 10 Mobile w końcu dostanie możliwość wyboru domyślnego silnika wyszukiwania.

Edge nadal cierpi na problemy wieku dziecięcego, chociażby na desktopie nadal nie obsługuje dodatków, co dla wielu osób skreślą ją już na starcie. Dodatki pojawią dopiero z dużą aktualizacją Windows 10. Nie tylko wersja desktopowa wypada ubogo na tle konkurencji, również w przypadku edycji mobilnej przed Microsoftem jeszcze sporo pracy. Firma z Redmond jest tego świadoma i bez przerwy stara się udoskonalać swoje nowe dziecko.

Obraz

Najnowsze zrzuty ekranu, pochodzące z jednej z testowych kompilacji sugerują, że w końcu Edge otrzyma możliwość wyboru domyślnej wyszukiwarki. Do tej pory testerzy Windows 10 Mobile byli zmuszeni do korzystania z Binga, czyli wyszukiwarki Microsoftu. Jeśli chcieli skorzystać z Google czy też innej, musieli wejść na odpowiednią stronę internetową. Oczywiście można się do tego przyzwyczaić, ale jest to rozwiązanie znacznie mniej wygodne i wolniejsze niż wpisywanie szukanego hasła w pasek adresu.

Premiera pierwszych smartfonów z Windows 10 Mobile nastąpi już w listopadzie. Niezbyt dobrze wygląda więc dodawanie dopiero teraz w Edge tak podstawowej opcji jak wybór silnika wyszukiwania. Obyśmy nie dostali tak samo okrojonej wersji jak na desktopie z zapewnieniem, że obiecywane funkcje pojawią się dopiero z aktualizacjami systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)