W nowych MacBookach trzeszczą głośniki – irytujący problem wciąż czeka na rozwiązanie

W nowych MacBookach trzeszczą głośniki – irytujący problem wciąż czeka na rozwiązanie

W nowych MacBookach trzeszczą głośniki – irytujący problem wciąż czeka na rozwiązanie
Oskar Ziomek
13.08.2018 20:03

Użytkownicy kupujący komputery Apple, wyraźnie droższe od podobnie wyposażonych sprzętów z Windowsem, oczekują bezkompromisowej jakości wykonania i świetnie działającego oprogramowania. Okazuje się jednak, że posiadacze najnowszych MacBooków mają uzasadnione powody do narzekania. Choć w przypadku sprzętu można by sądzić, że jedyny mankament to (teoretycznie już nieaktualne) problemy poprzednich generacji klawiatur motylkowych, to jednak w laptopach pojawia się teraz zupełnie inna usterka: w niektórych MacBookach co chwilę trzeszczą głośniki i póki co nie ma na to jednoznacznej recepty.

Problem opisywany jest już od kilku tygodni przez użytkowników różnych modeli komputerów Apple'a, w tym najdroższych MacBooków Pro z procesorem Core-i9. Wiele wpisów pojawiło się bezpośrednio na stronie pomocy technicznej producenta. Co ciekawe, pierwszy pomysł na rozwiązanie problemu znalazł się dość szybko i związany był ze sprawdzeniem ustawień, jednak jak informują użytkownicy – ta metoda nie rozwiązuje problemu, a usterka pozostaje aktualna. Mowa o regularnie pojawiających się trzaskach, które słychać w głośnikach podczas odtwarzania muzyki z różnych źródeł. Filmów obrazujących awarię nie brakuje na YouTubie.

MacBook Pro 2018 Speakers Crackling/Interference Noise

W zagranicznych mediach zwraca się uwagę, że podobny problem miał już miejsce dwa lata temu. Wówczas MacBooki Pro odtwarzały tak głośne trzaski, że te mogły ostatecznie uszkodzić głośniki, które w konsekwencji mogły wymagać naprawy lub nawet wymiany. Sądząc po liczbie zgłoszeń, bieżący problem dotyka prawdopodobnie mniejszą liczbę użytkowników, ale mimo to pozostaje aktualny. W wątku na stronach pomocy technicznej Apple do dziś nie pojawiło się jednoznaczne rozwiązanie, czy choćby deklaracja producenta, że przyjrzy się sprawie.

Jak dodaje serwis MacRumors, jeden z użytkowników informujących o usterce w MacBookach potwierdził, że trzaski zniknęły wraz z najnowszą wersją testową systemu macOS Mojave, ale trudno uznać pojedynczy przypadek za przesądzający sprawę. Ponadto nie każdy jest zainteresowany korzystaniem z niestabilnej wersji systemu, która w swojej ostatecznej odsłonie pojawi się na rynku dopiero niebawem. Do tego czasu warto przyglądać się sprawie i w ostateczności zgłosić usterkę serwisowi Apple. Na tę chwilę trudno bowiem jednoznacznie zakładać, że winne jest faktycznie tylko oprogramowanie i nowa wersja macOS-a rozwiąże problem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)