W nowym Audacity łatwiej poprawisz nagrania, jeśli się pomylisz

W nowym Audacity łatwiej poprawisz nagrania, jeśli się pomylisz

W nowym Audacity łatwiej poprawisz nagrania, jeśli się pomylisz
02.10.2018 15:47

Wydana właśnie nowa wersja programu Audacity, przeznaczonego do nagrywania i montażu dźwięku, pozwoli zaoszczędzić sporo czasu podczas tworzenia. Nowy tryb nagrywania Punch and Roll pozwala w dowolnym momencie cofnąć się na nagrywanej ścieżce i nagrać dany fragment ponownie. Poza tym w Audacity 2.3.0 znajdziemy kilka mniejszych nowości.

Nagrywanie Punch and Roll to świetne narzędzie do edycji ścieżek jeszcze podczas nagrywania. Jeśli podczas nagrania coś pójdzie nie tak, można zatrzymać program, cofnąć się do miejsca przed błędem i nagrać ten fragment ponownie. Podczas nagrywania w tle można odtwarzać starszą wersję ścieżki, co znacznie ułatwia synchronizację, na przykład podczas nagrywania sesji instrumentalnych. Zmiany nadpisujące starszą wersję ścieżki można oczywiście cofnąć. Najważniejsze jest jednak to, że Punch and Roll pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu na kopiowaniu i sklejaniu fragmentów nagrania.

Obraz

Nagrywanie Punch and Roll można uruchomić skrótem klawiszowym Shift+D po wybraniu miejsca, w którym należy zacząć nową sesję.

Ponadto Audacity 2.3.0 wprowadza możliwość przesuwania przypiętej głowicy. Domyślnie jest umieszczona na środku widoku, ale można przenieść ją w inne miejsce, co w niektórych sytuacjach może być wygodniejsze. Ponadto podczas odtwarzania i przeszukiwania ścieżek można zmienić prezentację wizualną w programie – zamiast przesuwać głowicę po statycznej ścieżce możemy przesuwać ścieżkę pod statyczną głowicą. Widok można zmienić w opcjach odtwarzania.

Ponadto w tej wersji programu wprowadzone zostało nowe menu narzędzi i zapisywania projektu, nowe narzędzia ułatwiające masowe przetwarzanie plików i tworzenie mark. Mamy też łatwiejszy dostęp do ustawień prędkości odtwarzania, co może się przydać na przykład przy opracowywaniu transkrypcji wywiadów.

Nową wersję Audacity znajdziecie w naszej bazie programów dla Windowsa i macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)