Audacity Audacity 2.4.2

Strona główna Mac Multimedia Tworzenie i edycja muzyki
Pobierz program

Audacity to darmowy, otwarty i dostępny na wielu platformach program do nagrywania, analizy i nieliniowej edycji dźwięku z obsługą wielu ścieżek i możliwością importowania MIDI.

Audacity jest w stanie nagrywać dźwięk z różnych wejść Maca na wielu ścieżkach tego samego pliku. Możliwości edycji obejmują przycinanie, sklejanie, miksowanie i nakładanie na ścieżki efektów. Nagrywanie można aktywować automatycznie, jeśli poziom dźwięku zarejestrowanego przez mikrofon będzie odpowiednio wysoki.

Analiza każdej ze ścieżek pozwala między innymi na automatyczne znajdowanie rytmu i ciszy, prezentację widma oraz usuwanie szumów tła. W odpowiednio dużym przybliżeniu można także poprawiać próbki ręcznie i w ten sposób usunąć artefakty dyskretnego próbkowania.

Audacity potrafi importować i eksportować pliki w formatach: WAV, AIFF, FLAC, MP2, MP3 i Ogg Vorbis, a także MIDI. Dzięki zewnętrznym bibliotekom może pracować z dodatkowymi formatami, jak AC3, M4A/M4R (AAC) czy WMA.

Audacity automatycznie importuje efekty dostarczone przez systemowe biblioteki CoreAudio. Tłumaczenie programu na język polski jest kompletne, ale niestety niektóre wtyczki nie mają polskiego interfejsu. Program nie wygląda dobrze na ekranach typu Retina.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!