W Nowym Jorku zawrzesz małżeństwo przez internet

Strona głównaW Nowym Jorku zawrzesz małżeństwo przez internet
19.04.2020 12:31
fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com

#ZoomWedding, czyli ślub przez internet. W taki – dość kreatywny, zauważmy – sposób z izolacją w pandemii radzą sobie władze i mieszkańcy stanu Nowy Jork w USA.

W sobotę gubernator Andrew Cuomo ogłosił. że na terenie całego stanu Nowy Jork dopuszcza się zdalne zawieranie małżeństw. Wszyscy uczestnicy ceremonii, w tym młodzi, mogą fizycznie znajdować się w innych lokalizacjach. Wraz z zaproszonymi gośćmi oraz pastorem połączą się za pośrednictwem wybranego komunikatora wideo.

Brzmi jak abstrakcja? Niezupełnie – rozporządzenie gubernatora to wyjście naprzeciw potrzebom nowojorczyków, którzy żyjąc w pełnej izolacji, właśnie w taki sposób rekompensowali sobie odwołane ceremonie. Było to jednak wyłącznie symboliczne, a teraz nabiera mocy prawnej.

Jak wyjaśnia Cuomo na Twitterze, dopuszczony zostaje każdy komunikator umożliwiający transmisję obrazu. Jest to więc nie tylko użyty w hasztagu Zoom, ale też chociażby FaceTime.

Stan Nowy Jork jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią wirusa SARS-CoV-2 miejsc na Ziemi. Tylko w piątek odnotowano 540 nowych zgonów, zwiększając tym samym ogólną liczbę ofiar do 13 362. Dla odniesienia, cała populacja obejmuje tam lekko poniżej 19,5 mln ludzi.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)