W nowym Outlooku w przeglądarce maile odczyta tylko nadawca i odbiorca

W nowym Outlooku w przeglądarce maile odczyta tylko nadawca i odbiorca

W nowym Outlooku w przeglądarce maile odczyta tylko nadawca i odbiorca
27.04.2018 12:43

Od dwóch dni można już testować nowego Gmaila. Google oprócz zmian w interfejsie, dodało także zestaw nowych funkcji, w tym prywatne wiadomości z opcją zablokowania możliwości pobierania, kopiowania i przekazywania. Na odpowiedź Microsoftu nie musieliśmy długo czekać, przeglądarkowa wersja Outlooka otrzymała nowości, które powinny spodobać się osobom dbającym o prywatność.

Pierwszą nowością jest szyfrowanie end-to-end, które zabezpiecza wysłaną wiadomość przed odczytaniem przez osoby trzecie. E-mail widoczny jest wyłącznie dla nadawcy i odbiorcy, dostępu nie ma nawet Microsoft. Z szyfrowania end-to-end można korzystać wyłącznie w usłudze Microsoftu. Jeśli więc odbiorca nie jest użytkownikiem Outlooka lub Office’a 365, to otrzyma link do strony, która pozwoli na odczytanie zaszyfrowanej wiadomości. Wiadomości szyfrowane wspierane są na stronie Outlook.com, w aplikacji Outlook na komputery oraz w mobilnych aplikacjach (Android i iOS).

Kolejna nowość to opcja zablokowania dalszego przekazywania wiadomości. Funkcja blokuje odbiorcom możliwość przekazywania i kopiowania wiadomości. Podobna możliwość trafiła również do nowego Gmaila.

źródło: mspoweruser.com
źródło: mspoweruser.com

Dwie nowe funkcje będą dostępne pod przyciskiem Szyfrowanie podczas tworzenia nowej wiadomości. Microsoft wdrażania nowości stopniowo, więc nie wszyscy użytkownicy otrzymają dostęp od razu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)