W nowym Outlooku w przeglądarce maile odczyta tylko nadawca i odbiorca

W nowym Outlooku w przeglądarce maile odczyta tylko nadawca i odbiorca27.04.2018 12:43
W nowym Outlooku w przeglądarce maile odczyta tylko nadawca i odbiorca

Od dwóch dni można już testować nowego Gmaila. Google oprócz zmian w interfejsie, dodało także zestaw nowych funkcji, w tym prywatne wiadomości z opcją zablokowania możliwości pobierania, kopiowania i przekazywania. Na odpowiedź Microsoftu nie musieliśmy długo czekać, przeglądarkowa wersja Outlooka otrzymała nowości, które powinny spodobać się osobom dbającym o prywatność.

Pierwszą nowością jest szyfrowanie end-to-end, które zabezpiecza wysłaną wiadomość przed odczytaniem przez osoby trzecie. E-mail widoczny jest wyłącznie dla nadawcy i odbiorcy, dostępu nie ma nawet Microsoft. Z szyfrowania end-to-end można korzystać wyłącznie w usłudze Microsoftu. Jeśli więc odbiorca nie jest użytkownikiem Outlooka lub Office’a 365, to otrzyma link do strony, która pozwoli na odczytanie zaszyfrowanej wiadomości. Wiadomości szyfrowane wspierane są na stronie Outlook.com, w aplikacji Outlook na komputery oraz w mobilnych aplikacjach (Android i iOS).

Kolejna nowość to opcja zablokowania dalszego przekazywania wiadomości. Funkcja blokuje odbiorcom możliwość przekazywania i kopiowania wiadomości. Podobna możliwość trafiła również do nowego Gmaila.

źródło: mspoweruser.com
źródło: mspoweruser.com

Dwie nowe funkcje będą dostępne pod przyciskiem Szyfrowanie podczas tworzenia nowej wiadomości. Microsoft wdrażania nowości stopniowo, więc nie wszyscy użytkownicy otrzymają dostęp od razu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)