Watykan wypuścił aplikację do fitnessu. Jest skojarzona z inteligentnym różańcem

Watykan wypuścił aplikację do fitnessu. Jest skojarzona z inteligentnym różańcem
18.10.2019 09:00
(fot. Materiały prasowe)
(fot. Materiały prasowe)

Nie, to nie jest żart, choć strzelam, że Pythoni mogliby się go nie powstydzić. Watykan naprawdę ogłosił wprowadzenie aplikacji treningowej na Androida i iOS, do której oferuje nieodłączny gadżet – opaskę fitness w kształcie różańca nadgarstkowego. Aby się tym pochwalić, zwołano nawet konferencję prasową.

Opaska – lub, jak kto woli, smart różaniec – została przygotowana przez firmy GadgeTek i Acer. Jak wynika z oficjalnych danych, ma sześcioosiowe wykrywanie ruchu i jest odporna na wodę i kurz według normy IP67. Ze smartfonem łączy się bezprzewodowo dzięki Bluetooth 5.0, a zasilanie zapewnia jej litowo-jonowy akumulator o pojemności 15 mAh. Do ładowania wykorzystano siły wyższe zjawisko indukcji elektromagnetycznej, a więc odbywa się bezprzewodowo.

Z zewnątrz eRosary, bo tak nazwano sprzęt, to jednak klasyczny, całkiem elegancki różaniec na rękę – z 10 koralikami agatowymi oraz 11 koralikami hematytowymi.

(fot. Materiały prasowe)
(fot. Materiały prasowe)

Módl się i biegaj

Zarówno opaska, jak i towarzysząca jej aplikacja mają dwa tryby pracy: sportowy i modlitewny. W trybie sportowym zestaw liczy wykonane kroki, po czym wskazuje liczbę spalonych kalorii i przebyty dystans. W trybie modlitewnym natomiast zliczane są odmówione dziesiątki różańca. Do tego odtwarzać można nastrojowe pieśni religijne i teksty modlitewne.

Sprzęt zakupić można we włoskim oddziale Amazona lub w tamtejszym sklepie firmowym Acera. Koszt gadżetu wynosi 99 euro, czyli po obecnym kursie nieco ponad 424 zł.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)