Ważne zmiany w Android Auto. Wkrótce rozwiąże się problem z nawigacją

Ważne zmiany w Android Auto. Wkrótce rozwiąże się problem z nawigacją

Dobra zmiana w Android Auto /fot. Pixabay
Dobra zmiana w Android Auto /fot. Pixabay
Arkadiusz Stando
14.08.2020 15:46, aktualizacja: 17.08.2020 10:04

Android Auto nareszcie umożliwi korzystanie z nawigacji innych producentów. Dotychczas użytkownicy aplikacji mieli do wyboru jedynie programy Google'a, czyli Waze i Mapy Google.

Android Auto to aplikacja dla kierowców posiadających smartfony z systemem Android. Pozwala na jednoczesną integrację kilku innych programów, z których często korzystamy podczas jazdy. Głównie to oczywiście aplikacje nawigujące, ale współpraca z Android Auto ograniczała się dotychczas jedynie do Map Google lub Waze. Oprócz dostawania informacji o trasie otrzymujemy możliwość korzystania w prosty sposób z odtwarzaczy muzycznych (np. Spotify) czy informacji pogodowych. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat działania Android Auto, polecam artykuł Oskara Ziomka.

Użytkownicy konkurencyjnego Apple CarPlay dla smartfonów z systemem operacyjnym iOS nie mają tego typu problemów. Aplikacja już od czasu aktualizacji do iOS 12 jest zintegrowana z nawigacją zewnętrznych producentów. Akurat po Apple prędzej, niż po Google spodziewalibyśmy się takiej monogamii. W rzeczywistości użytkownicy Apple CarPlay bez problemu korzystają z m.in. Google Maps, Waze, Yanosika czy AutoMapy.

Google: wkrótce Android Auto wzbogaci się o sporą grupę aplikacji

Informacje o zmianach w Android Auto pojawiły się na blogu developerskim Google'a. Jak czytamy we wpisie: "Jedną z najczęstszych próśb o zmiany dotyczących Android Auto jest obsługa większej liczby aplikacji w samochodzie. Obecnie w Google Play mamy ponad 3000 aplikacji, których doświadczenia w samochodzie zostały stworzone specjalnie z myślą o jeździe."

Obraz

Google zamierza wprowadzić w Android Auto kilka nowych kategorii powiązanych aplikacji. Będa nimi nawigacje, parkowanie oraz ładowanie pojazdów elektrycznych. Firma nie podaje jeszcze żadnych terminów wprowadzenia zmian. Póki co wiemy, że wkrótce mają rozpocząć się testy działania aplikacji twórców, z którymi już się dogadano. Jednocześnie Google informuje, że udostępni API publicznie wszystkim twórcom oprogramowania chętnym na rozwój swojej wersji aplikacji dla Android Auto.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (przydatną użytkownikom Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)