Webmaile nie są odpowiedzią na wszystko, popularność Thunderbirda stale rośnie

Webmaile nie są odpowiedzią na wszystko, popularność Thunderbirda stale rośnie

Webmaile nie są odpowiedzią na wszystko, popularność Thunderbirda stale rośnie
Paweł Piskurewicz
03.03.2015 09:30, aktualizacja: 03.03.2015 14:39

Coraz więcej aplikacji oraz usług jest dostępna w oknie przeglądarki internetowej. Z jej poziomu możemy edytować dokumenty, zarządzać kalendarzem, komunikować się z innymi, pracować nad plikami zdjęciowymi czy też wideo. Jednak opublikowane przez Mozille wyniki popularności ich programu pocztowego o nazwie Thunderbird pokazują, że wciąż jest spora grupa zwolenników tradycyjnych, desktopowych rozwiązań.

Według zaprezentowanych danych Mozilla Thunderbird ma ponad 9 milionów użytkowników na całym świecie. Blisko pół miliona pochodzi z Polski. Wynik ten daje nam siódme miejsce na liście krajów z największą ilością użytkowników, zaraz po Rosji. Najwięcej zwolenników Thunderbird ma w Niemczech, prawie 2 miliony osób przekonało się do klienta Mozilli. Drugie miejsce przypadło Japonii z nieco ponad 1 milionem.

350132140165588929

Przy tej okazji zaprezentowano także wykres obrazujący przyrost użytkowników na przestrzeni ostatnich lat. W obu przypadkach Mozilla posłużyła się informacjami z aktualizacji wtyczki block-list. Co ważne, dane te nie odzwierciedlają dokładnej liczby aktywnych użytkowników. Szczegółowy opis metody Mozilla umieściła na swoim blogu, wynika z niej, że aby określić łączną liczbę wszystkich użytkowników, należałoby przedstawione dane pomnożyć przez trzy.

350132140165720001

W tym miesiącu użytkownicy Thunderbirda mogą spodziewać się również nowej aktualizacji swojego klienta. Wersja 38 ma przynieść sporo zmian, w tym integrację rozbudowanego kalendarza Lightning, który obecnie dostępny jest w formie wtyczki. Najnowszą edycję programu Mozilla Thunderbird znajdziecie w naszej bazy aplikacji, gdzie zajmuje pierwsze miejsce wśród klientów pocztowych, ze średnią ocen 4,5 i ponad 1,2 mln pobrań na liczniku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (141)