Webmaile nie są odpowiedzią na wszystko, popularność Thunderbirda stale rośnie

Webmaile nie są odpowiedzią na wszystko, popularność Thunderbirda stale rośnie
Paweł Piskurewicz

03.03.2015 09:30, aktual.: 03.03.2015 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz więcej aplikacji oraz usług jest dostępna w oknie przeglądarki internetowej. Z jej poziomu możemy edytować dokumenty, zarządzać kalendarzem, komunikować się z innymi, pracować nad plikami zdjęciowymi czy też wideo. Jednak opublikowane przez Mozille wyniki popularności ich programu pocztowego o nazwie Thunderbird pokazują, że wciąż jest spora grupa zwolenników tradycyjnych, desktopowych rozwiązań.

Według zaprezentowanych danych Mozilla Thunderbird ma ponad 9 milionów użytkowników na całym świecie. Blisko pół miliona pochodzi z Polski. Wynik ten daje nam siódme miejsce na liście krajów z największą ilością użytkowników, zaraz po Rosji. Najwięcej zwolenników Thunderbird ma w Niemczech, prawie 2 miliony osób przekonało się do klienta Mozilli. Drugie miejsce przypadło Japonii z nieco ponad 1 milionem.

Obraz

Przy tej okazji zaprezentowano także wykres obrazujący przyrost użytkowników na przestrzeni ostatnich lat. W obu przypadkach Mozilla posłużyła się informacjami z aktualizacji wtyczki block-list. Co ważne, dane te nie odzwierciedlają dokładnej liczby aktywnych użytkowników. Szczegółowy opis metody Mozilla umieściła na swoim blogu, wynika z niej, że aby określić łączną liczbę wszystkich użytkowników, należałoby przedstawione dane pomnożyć przez trzy.

Obraz

W tym miesiącu użytkownicy Thunderbirda mogą spodziewać się również nowej aktualizacji swojego klienta. Wersja 38 ma przynieść sporo zmian, w tym integrację rozbudowanego kalendarza Lightning, który obecnie dostępny jest w formie wtyczki. Najnowszą edycję programu Mozilla Thunderbird znajdziecie w naszej bazy aplikacji, gdzie zajmuje pierwsze miejsce wśród klientów pocztowych, ze średnią ocen 4,5 i ponad 1,2 mln pobrań na liczniku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (141)
Zobacz także