Webowy Office nieco później

Webowy Office nieco później

Wojciech Cybulski
30.08.2009 11:50

Gdy w połowie lipca Microsoft oficjalnie zaprezentował światu webową wersję Office 2010, pojawiły się informacje, że już w sierpniu ruszą otwarte testy nowej usługi. Jednak najnowsze wieści płynące z Redmond wskazują, że na publiczne testy Office Web Applications przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jak powiedział niedawno rzecznik prasowy firmy, Microsoft planuje udostępnić tzw. technical preview szerszej grupie testerów tak szybko, jak to tylko możliwe, jednak nie stanie się to przed końcem sierpnia.

Od dłuższego czasu wiadomo, że w skład internetowego pakietu biurowego Microsoftu wejdą cztery aplikacje - Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote - a ich premiera nastąpi równocześnie z rynkowym debiutem standardowego pakietu Office 2010, który zaplanowany jest na maj lub czerwiec przyszłego roku. Office Web Applications może być jednak sporo uboższy od swojego stacjonarnego odpowiednika, gdyż jego przeznaczeniem jest raczej przeglądanie i edycja już istniejący dokumentów niż tworzenie ich od podstaw, co ma znaleźć swoje odzwierciedlenie w ilości dostępnych opcji i narzędzi.

Ograniczenia wynikają zapewne z faktu, że internetowy pakiet biurowy Microsoftu dostępny będzie za darmo w ramach takich usług jak Windows Live , Software Assurance czy Online Microsoft. Wśród wspieranych przeglądarek znajdzie się Internet Explorer 7/8, Firefox 3.5 i Safari, co oznacza, że pakiet będziemy mogli uruchomić także w systemach Mac OS X i Linux. Być może pojawi się także wersja działająca na urządzeniach przenośnych pracujących pod kontrolą Windows Mobile.

Należy zauważyć, że pojawienie się webowego Office stanowi dla Microsoftu ważny element walki z Google. Widać, że gigant z Redmond stara się przejąć inicjatywę w sieci, mocno inwestując w usługi internetowe i wyszukiwarkę Bing. Taka sytuacja może tylko cieszyć, gdyż im silniejsza konkurencja, tym szybszy postęp – z czego korzystają szczególnie użytkownicy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)