Wesprzyj Edengrad, a zagrasz w polską grę MMO inspirowaną Falloutem

Wesprzyj Edengrad, a zagrasz w polską grę MMO inspirowaną Falloutem25.06.2015 17:42
Wesprzyj Edengrad, a zagrasz w polską grę MMO inspirowaną Falloutem

W serwisie wspieram.to trwa właśnie zbiórka na bardzo dobrze zapowiadającą się polską produkcję MMORPG osadzoną w świecie postapokaliptycznym. Gra Edengrad opisywana jest jako symulator życia w zniszczonym świecie, w którym niezwykle trudnym zadaniem jest przeżycie jednego dnia.

Edengrad należy do gatunku Survival MMORPG. Twórcy wspominają, że ich gra czerpie najlepsze cechu z takich klasyków jak Fallout czy Mad Max. Akcja rozgrywa się w świecie, który po wieloletnich, globalnych wojnach uległ zniszczeniu. Nielicznym ocalałym ze względu na silne skażenie środowiska, pozostało żyć w podziemnych schronach na Ziemi lub na innej planecie. Po latach spędzonych w schronach, rząd postanowił zregenerować środowisko z wykorzystaniem specjalnych maszyn. Choć rządowy plan powiódł się tylko połowicznie, to umożliwił on ponowne zasiedlenie wielu obszarów naszej planety.

W Edengrad wcielamy się w prawnuka pierwszych mieszkańców jednego ze schronów. Jako jeden z najemników otrzymujemy szereg misji na świeżo zregenerowanej powierzchni planety. Na początku naszym głównym celem będzie przeżycie na powierzchni, zbudowanie szałasu, upolowanie zwierzyny i znalezienie kompanów. Wraz z dalszym rozwojem będziemy mogli wybudować własny dom, czy nawet osadę i wchodzić w interakcje z graczami z całego świata.

Stworzony świat możemy przemierzać niemal dowolnie, nie mamy narzuconego celu. Wykonujemy zadania, które nas interesują i sami ustalamy naszą ścieżkę rozwoju. Możemy rozwijać wiele umiejętności, od stolarstwa, ścinania drzew, po inżynierię, farmerstwo i tym podobne. W grze będziemy mogli handlować, sprowadzać niedostępne towary z jednych regionów do drugich. Twórcy wspominają, że nie najważniejszym, ale istotnym elementem rozgrywki będzie także walka.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zaletą Edengrad ma być mnogość opcji. To gracz będzie decydował w jaki sposób będzie prowadził swoją postać. Przykładowo jeśli lubimy eksplorować, to większość czasu spędzimy na przeszukiwaniu ruin starych miast, a jeśli wolimy walkę, to naszym celem stanie się eliminacja przeciwników. Natomiast zwolennicy ciekawych historii mogą zanurzyć się w fabule gry, a osoby z zacięciem konstruktorów mogą poświęcić większość czasu na tworzeniu miast.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do dyspozycji dostaniemy rozbudowany kreator postaci. Będziemy mogli wybrać fryzurę, brodę, a także zdecydujemy o wyglądzie poszczególnych części twarzy takich jak chociażby nos czy usta. Stroje postaci będzie można znaleźć jak i zcraftować, a ich poszczególne elementy będzie można dobierać indywidualnie co zwiększy niepowtarzalność ubioru każdego gracza.

Do końca zbiórki pozostało 7 dni. Do tej pory udało się zebrać prawie 6 tysięcy złotych z planowanych 11 tysięcy. Twórcy informują, że celem zbiórki na wspieram.to jest uzbieranie brakujących środków na oprogramowanie, oraz co najważniejsze wydanie wersji alpha gry. Do tego potrzebują między innymi szybkich serwerów, na pierwszy okres działalności. Warto dodać, że za wspieranie projektu możemy otrzymać atrakcyjne nagrody.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)