WhatsApp dostanie nową opcję - grupy połączysz w "społeczności"

WhatsApp dostanie nową opcję - grupy połączysz w "społeczności"

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
28.12.2021 15:53

WhatsApp dostanie niedługo nową opcję dotyczącą czatów. Jak wynika z odniesień w kodzie testowej wersji, w komunikatorze pojawi się możliwość łączenia grupowych rozmów w tzw. "społeczności".

Twórcy WhatsAppa nie zwalniają tempa i mają do zaproponowania kolejną istotną nowość w komunikatorze. Jak donosi WABetaInfo, niedługo w WhatsAppie powinna się pojawić opcja, która ucieszy administratorów rozmów grupowych. Chodzi o tzw. "społeczności", w ramach których będzie można zarządzać z jednego miejsca kilkoma czatami grupowymi i łatwiej się komunikować.

Na ten moment funkcja jest na wczesnym etapie rozwoju i dostępna wyłącznie dla wtajemniczonych w ramach testowej edycji WhatsAppa na iOS-a. Z opcji, do których udało się już teraz dotrzeć, wynika, że każdej społeczności zostanie przypisana nowa rozmowa grupowa z ogłoszeniami, w ramach której będzie można komunikować się ze wszystkimi członkami grup przypisanych do danej społeczności.

Społeczności w WhatsAppie
Społeczności w WhatsAppie© WABetaInfo

Nie jest to jedyna opcja, która w najbliższym czasie trafi do WhatsAppa, a dotyczy rozmów grupowych. Niedawno informowaliśmy także o nadchodzących dodatkowych uprawnieniach administratorów, którzy po zmianach będą mogli usuwać także cudze wiadomości z czatu. W praktyce zyskają w ten sposób narzędzie do moderacji, co pomoże utrzymać właściwy poziom burzliwych konwersacji.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)