WhatsApp: założyłeś rozmowę grupową? Dostaniesz więcej władzy

WhatsApp: założyłeś rozmowę grupową? Dostaniesz więcej władzy

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
19.12.2021 10:07

WhatsApp planuje zmienić rolę administratorów rozmów grupowych, czyli innymi słowy - ich założycieli. Już niedługo dostaną większą władzę i zyskają możliwość usuwania dowolnych wiadomości z czatu - także tych wysłanych przez pozostałych rozmówców.

Założyciele rozmów grupowych w WhatsAppie w praktyce zyskają więc możliwość cenzurowania całej rozmowy. Może to budzić mieszane uczucia. Z jednej strony chodzi o bezpieczeństwo i czuwanie nad utrzymywaniem założonego poziomu całej konwersacji, z drugiej - może prowadzić do nadużyć i niesprawiedliwego traktowania rozmówców.

O planach wprowadzenia opisywanej opcji informuje WABetaInfo po analizie WhatsAppa beta 2.22.1.7. Funkcja jest na razie na wczesnym etapie rozwoju, ale już teraz wiadomo, że historii czatu będzie wyświetlana informacja o tym, kto usunął czyjąś wiadomość z konwersacji (która może mieć więcej niż jednego administratora).

WhatsApp i usuwanie wiadomości przez administratorów konwersacji
WhatsApp i usuwanie wiadomości przez administratorów konwersacji© WABetaInfo

Niestety na tę chwilę nie wiadomo kiedy rozszerzone usuwanie wiadomości dla adminów trafi do szerszych testów, a finalnie do stabilnego wydania WhatsAppa. Mając na uwadze dotychczasowe tempo wdrażania podobnych nowości przez twórców, trudno to nawet oszacować - dla przykładu dodanie ciemnego motywu do WhatsAppa od wstępnego sygnału w wersji beta zajęło ponad rok.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)