WhatsApp, Facebook Messenger i Instagram ze wspólnym czatem. Są nowe informacje

WhatsApp, Instagram i Messenger mają mieć wspólny czat, fot. Oskar Ziomek
WhatsApp, Instagram i Messenger mają mieć wspólny czat, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

07.07.2020 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp, Facebook Messenger i Instagram mają wkrótce pozwolić użytkownikom tych aplikacji na komunikowanie się ze sobą bez konieczności posiadania każdej z nich. Prace nad integracją trwają, a chodzi o działania, o których po raz pierwszy słyszeliśmy niemal rok temu.

Bloomberg donosił wówczas, że Facebook stworzy wspólny czat dla użytkowników WhatsAppa, Instargrama i Messengera, a nowość zostanie wdrożona w 2020 roku. Miałoby to być naturalne rozwinięcie innych wspólnych elementów wymienionych aplikacji, czego przykładem może być wspólna baza kontaktów czy opcja równoczesnego udostępniania materiałów na Instagram Stories oraz w relacjach Facebooka (dostępnych także w Messengerze).

Teraz dowiadujemy się, że wspólny czat jest już na etapie wczesnych wewnętrznych testów. WABetaInfo podał na Twitterze, że w kodzie testowych wersji można znaleźć wzmianki sugerujące prace nad integracją Messengera i WhatsAppa. Wczesniej udało się także potwierdzić, że chodzi również o czat znany z Instagrama.

Na razie nie są znane jakiekolwiek terminy. Integracja czatu z trzech tak różnych aplikacji może być trudnym zadaniem dla programistów (trzeba bowiem pamiętać, że WhatsApp oferuje szyfrowanie).

Warto mieć na uwadze, że sugerowane wdrożenie jeszcze w tym roku może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. Przy okazji takich spekulacji przypominamy zwykle przypadek wdrażania ciemnego motywu do WhatsAppa, co trwało ponad rok od pierwszych wzmianek na ten temat. Wspólny czat jest z pewnością zagadnieniem bardziej złożonym i należy zakładać, że będzie wymagał długich testów.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)