WhatsApp pozwala usunąć wiadomość… 7 minut od wysłania

WhatsApp pozwala usunąć wiadomość… 7 minut od wysłania27.10.2017 14:48
WhatsApp pozwala usunąć wiadomość… 7 minut od wysłania

Po licznych zapowiedziach popularny komunikator WhatsApp wprowadza możliwość usuwania wysłanych wiadomości z rozmowy. Są jednak pewne ograniczenia, więc nie liczcie na to, że po zainstalowaniu nowej wersji aplikacji będziecie mogli wyczyścić historię rozmów z kompromitujących wiadomości.

Aktualizacja jest wprowadzana stopniowo i jeszcze nie wszyscy użytkownicy mają do niej dostęp. Obecnie komunikator ma możliwość usunięcia wiadomości z własnej wersji historii, ale po globalnym wprowadzeniu nowej funkcji będziemy mieć wybór, czy usuniemy wiadomość tylko z własnego widoku rozmowy, czy globalnie.

Polska wersja komunikatora, którą testowaliśmy w redakcji, w chwili pisania artykułu jeszcze nie miała tej funkcji, ale zagraniczne portale dostarczyły zrzuty ekranu, które dają pewien obraz tego, czego możemy się spodziewać.

Android Police
Android Police

Usuwanie wiadomości działa dość ciekawie i nie należy spodziewać się, że w dowolnym momencie będziemy mogli usunąć dowody rzeczowe kilka dni po kłamstwie. WhatsApp umożliwi nam wycofywanie wysłanych wiadomości tylko przez 7 minut. Tyle czasu powinno wystarczyć, by ponownie przemyśleć swoją wypowiedź. Ponadto, jeśli usunięta wiadomość zostanie odczytana przed odbiorcę w tym czasie, trzeba się pogodzić z tym, że odbiorca ją widział. Usunięcie wiadomości zablokuje możliwość robienia zrzutów ekranu komunikatora, gdy będzie ona widoczna, nie będzie też można tej wiadomości wyszukiwać, ale wciąż będzie widoczna w historii.

Trzeba przyznać, że podejście WhatsAppa jest dość uczciwe. Możliwość kasowania wiadomości z historii bez żadnych ograniczeń mogłaby prowadzić do licznych nieporozumień i otworzyć drogę do cyberdręczenia innych bez zostawiania śladów. Jeśli więc chcecie przesyłać sobie coś, po czym nie chcecie zostawiać śladów, lepiej sięgnąć po Signal lub Telegram.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)