WhatsApp rusza na podbój komputerów: wydał aplikacje na Windows i OS X

Strona głównaWhatsApp rusza na podbój komputerów: wydał aplikacje na Windows i OS X
11.05.2016 12:26
WhatsApp rusza na podbój komputerów: wydał aplikacje na Windows i OS X
Łukasz Maślanka
Łukasz Maślanka
bEhdHixy

WhatsApp podbił smartfony na całym świecie i ma już miliard użytkowników. Teraz firma chce się zadomowić na komputerach stacjonarnych i zaprezentowała oficjalne aplikacje dla systemu Windows oraz Mac OS.

bEhdHiwR

Wydanie oprogramowania na urządzenia z systemem Windows oraz Maki WhatsApp potwierdził na swoim blogu. Skorzystamy z nich na urządzeniach z Windowsem 8 lub nowszym lub na sprzęcie z systemem Mac OS 10.9 wzwyż.

350176853224613825

Proces konfiguracji programu WhatsApp na urządzenia stacjonarne jest bardzo prosty. Wystarczy zainstalować oprogramowanie, a następnie uruchomić w aplikacji mobilnej usługi opcję skanowania widocznego na ekranie komputera kodu QR. Zajmie to najwyżej kilka sekund i będziemy mogli cieszyć się nowymi możliwościami korzystania z tej usługi. Warto też pamiętać, że program na Windows oraz Mac na bieżąco wymienia dane ze smartfonem. Dlatego oba urządzenia muszą być stale podłączone do internetu, aby współpraca między aplikacjami WhatsApp działała tak, jak należy.

350176853241128897

„Stacjonarny” WhatsApp oferuje te same możliwości, co jego starszy brat na smartfony. Za jego pomocą wyślemy wiadomości tekstowe, głosowe, zdjęcia i filmy, a także załączniki (np. PDF-y), stworzymy też grupy do rozmów w większym gronie. Dodatkowo, komputerowa wersja programu wspiera skróty klawiaturowe, co sprawia, że wklejanie oraz kopiowanie treści będzie banalnie proste i wygodne.

bEhdHiwT

Należący do Facebooka komunikator WhatsApp rozwija się być może z mniejszym PR-wym impetem, jak spółka, do której należy, ale robi to konsekwentnie i z pomysłem. W aplikacji regularnie pojawiają się nowe funkcje, komunikacja między użytkownikami komunikatora od niedawna jest w pełni szyfrowana, dodano obsługę PDF-ów i dokumentów przesyłanych jako załączniki, mówi się też, że WhatsApp zaoferuje rozmowy wideo. To sprawia, że tę usługę można postawić w jednym rzędzie z innym facebookowym narzędziem do komunikacji, czyli Messengerem, w gronie najlepszych internetowych narzędzi do komunikacji.

WhatsApp znajdziecie w naszej bazie programów: Windows, Mac, Android, iOS, Windows Phone.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEhdHixP