WhatsApp teraz dostępny również z przeglądarki, pod warunkiem, że to Chrome

WhatsApp teraz dostępny również z przeglądarki, pod warunkiem, że to Chrome

WhatsApp teraz dostępny również z przeglądarki, pod warunkiem, że to Chrome
Redakcja
22.01.2015 12:04, aktualizacja: 22.01.2015 12:49

Aby skorzystać z mobilnego komunikatora WhatsApp nie musimy już sięgać po telefon lub tablet. Producent uruchomił specjalną wersję dla desktopowych przeglądarek internetowych, w efekcie czego możemy wymieniać się ze znajomymi wiadomościami tekstowymi i głosowymi, a także zdjęciami będąc przy komputerze.

Jednym z większych problemów komunikatorów, które powstały głównie z myślą o urządzeniach mobilnych jest ich obsługa za pomocą innych komputerów. O ile np. Facebooka, Skype czy Google Hangouts możemy używać z powodzeniem także na komputerze, o tyle z WhatsApp sytuacja jest o wiele trudniejsza: jeżeli pracujemy przy komputerze, to ciągłe odrywanie się od niego w celu wysłania wiadomości potrafi naprawdę irytować. Autorzy WhatsAppa postanowili rozwiązać ten problem i udostępnili specjalną stronę internetową, za pomocą której możemy używać komunikatora w telefonie.

Obraz

Konfiguracja usługi jest bajecznie prosta – wystarczy komputer, oraz smartfon lub tablet z zainstalowanym komunikatorem. Wszystkie urządzenia muszą posiadać dostęp do Internetu, poprzez Wi-Fi lub sieć komórkową. Na komputerze wystarczy przejść na odpowiednią stronę, na której zobaczymy kod QR do zeskanowania. Wtedy uruchamiamy komunikator na telefonie, z ustawień wybieramy opcję „WhatsApp Web” i skanujemy kod wyświetlany na monitorze. Aplikacja automatycznie przekaże na serwery wszystkie wymagane dane i zostaniemy zalogowani. Nie musimy powtarzać tej operacji przy każdym dostępie do usługi. Na stronie znajdziemy wszystkie czaty, możliwość przeglądania archiwum, a także edycji profilu. Z jej poziomu możliwe jest wysyłanie wiadomości zarówno tekstowych jak i głosowych, problemu nie stanowi wysyłanie zdjęć i używanie dostępnych emotikon.

Całość jest dostępna dla użytkowników Androida, Blackberry i Windows Phone – niestety, ale ze względu na ograniczenia systemowe, osoby korzystające z systemu iOS nie mogą póki co skorzystać z nowej opcji. Najgorszą wadą jest jednak to, że usługa jest dostępna jedynie dla użytkowników przeglądarki Google Chrome. Inne aplikacje do serfowania w Sieci nie są na razie obsługiwane. Wczoraj informowaliśmy, że alternatywne wersje komunikatora WhatsApp i ich użytkownicy są przez właścicieli usługi blokowani. Możliwe, że obie sprawy są ze sobą powiązane i w najbliższym czasie zobaczymy kolejne nowości mające na celu zwiększenie zasięgu usługi.

Aplikacja podobnie do innych komunikatorów, pozwala na wysyłanie wiadomości poprzez Internet. Nie wymaga ona zakładania żadnego dodatkowego konta, nie wymaga również identyfikatorów – WhatsApp korzysta z numeru telefonu jako identyfikatora konta, dzięki temu integruje się z skrzynką adresową, wykrywa również znajomych, którzy już korzystają z tego komunikatora. WhatsApp oprócz wiadomości tekstowych zastępujących SMSy pozwala na wysyłanie nagrań wideo, zdjęć, oraz notatek głogowych. Nie zabrakło również czatów grupowych z wieloma osobami jednocześnie. Program znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)