WhatsApp trafi na tablety i iPady. Niedługo rusza beta

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © Unsplash.com

23.08.2021 08:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp cieszy się dużą popularnością, ale jest za co go krytykować. Jedną z takich rzeczy jest utrudnione korzystanie z aplikacji poza telefonem. Niebawem ma pojawić się wersja komunikatora na iPady i tablety.

Obecnie WhatsApp jest w pełni funkcjonalny wyłącznie wówczas, gdy korzystamy ze smartfona. Nie chodzi tu nawet o to, że musimy faktycznie patrzeć się w ten niewielki ekran. By korzystać z komunikatora na przykład na komputerze, konieczne jest sparowanie go z naszym telefonem. Podobnie miała się sytuacja w przypadku tabletów, w tym iPadów.

Według nieoficjalnych informacji ma się to niebawem zmienić. Twórcy WhatsAppa planują przygotowanie nowej wersji korzystania z aplikacji na wielu urządzeniach. Niebawem mają ruszyć testy dedykowanej aplikacji dla tabletów i iPadów.

W lipcu rzecznik prasowy WhatsApp poinformował serwis TechRadar, że trwają prace nad nowym rozwiązaniem w kontekście korzystania z komunikatora na różnych urządzeniach. W przeciwieństwie do tego, na co aplikacja pozwala teraz, w przyszłości nie będzie konieczne połączenie z telefonem, by korzystać z WhatsAppa na komputerze, jak ma to miejsce teraz.

Jeśli potwierdzą się przecieki, sytuacja powinna wyglądać podobnie w przypadku tabletów i iPadów. Od teraz możliwe będzie korzystanie z kilku urządzeń jednocześnie, co doceni każdy, komu zdarzało się korzystać z aplikacji WhatsApp poza telefonem. Uruchamianie wersji przeglądarkowej czy komputerowej komunikatora jest najzwyczajniej w świecie niewygodne.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)