WhatsApp wkrótce otrzyma ważną funkcję. Proces synchronizacji będzie łatwiejszy

WhatsApp wkrótce otrzyma ważną funkcję. Proces synchronizacji będzie łatwiejszy

Logowanie na kilku urządzeniach z jednego konta WhatsApp będzie łatwiejsze /fot. Anton/Pexels
Logowanie na kilku urządzeniach z jednego konta WhatsApp będzie łatwiejsze /fot. Anton/Pexels
Arkadiusz Stando
11.08.2020 11:17

WhatsApp wkrótce rozwiąże kolejny z podstawowych problemów swojego komunikatora. Aktualnie komunikator nie posiada synchronizacji wiadomości po zmianie urządzenia z iOS na Androida i odwrotnie. Niedługo ma się to zmienić.

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Miesięcznie korzysta z niego około 2 miliardów ludzi. Na początku tego roku aplikacja dla urządzeń z system Android przebiła barierę 5 miliardów instalacji z Google Play. Jednak ze względu na swój charakter, czyli nastawienie na prywatność użytkowników, nadal brakuje mu niektórych podstawowych funkcji.

Od niedawna deweloperzy mówią sporo o możliwości używania jednego konta WhatsApp z kilku urządzeń jednocześnie. Według ostatnich informacji, komunikator będziemy mogli podłączyć maksymalnie do czterech smartfonów czy desktopów. Nadal pozostaje jednak ogromny problem. To brak synchronizacji pomiędzy nimi, co sprawia, że w większości przypadków funkcja traci sens.

WhatsApp otrzyma możliwość synchronizacji czatów pomiędzy iOS i Android

Jak podaje WABetaInfo, w wersjach rozwojowych WhatsAppa pojawiły się informacje o dodaniu synchronizacji. Deweloperzy firmy pracują już nad takim rozwiązaniem, ale póki co testują ją jedynie insiderzy. Nie wiadomo, kiedy opcja synchronizacji między urządzeniami pojawi się w wersji beta, a tymbardziej w oficjalnym wydaniu aplikacji.

Aktualnie synchronizację danych możemy uzyskać jedynie pomiędzy desktopem a smartfonem czy tabletem. W tym przypadku WhatsApp Desktop jest oznaczany jako urządzenie domyślne. Możemy z niego przesłać historię czatów do smartfona z systemem iOS lub Android. Opisywana przez WABetaInfo zmiana ma pozwolić na oznaczenie urządzenia mobilnego jako domyślne, co następnie umożliwi użytkownikowi synchronizację rozmów pomiędzy iOS i Android.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)