WhatsApp wyłącza się po tej wiadomości. Jest na to sposób

Nowość w WhatsApp
Nowość w WhatsApp
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

01.06.2023 07:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć WhatsApp cieszy się dużą popularnością, aplikacja ta nie jest pozbawiona wad. Najnowszy problem komunikatora jest nietypowy. Wyłącza się on po tym, jak do użytkownika wysłany jest określony link. Jest jednak sposób na to, by rozwiązać problem.

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na urządzenia z systemem Android. Mimo to aplikacja ma całkiem sporo wad, czasem nieoczywistych. Użytkownicy WhatsAppa w ostatnim czasie mogą spotykać się z nietypowym błędem, który powoduje, że aplikacja wyłącza się, choć wcale nie powinna. Wystarczy, że ktoś wyśle nam określony link.

Dziennikarze serwisu xda-developers.com, powołując się na użytkownika Twittera o pseudonimie Brute Bee, zwrócili uwagę na problem, który może dotyczyć sporej grupy użytkowników WhatsAppa. Aplikacja przestaje działać, gdy użytkownik otrzyma wiadomość z linkiem http[://]wa[.]me[/]settings.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Odnośnik ten powinien skierować użytkownika na stronę ustawień WhatsAppa. Zamiast tego powoduje, że aplikacja wyłącza się. Istnieje jednak sposób na to, by z problemem się uporać, choć trzeba podkreślić, że jest to metoda doraźna.

Jedną z możliwości jest usunięcie całego czatu, w którym uciążliwy link się pojawił. Nie zawsze jednak chcemy i nie zawsze możemy to zrobić. Jeśli skasowanie rozmowy nie wchodzi w grę, jeszcze nic straconego.

Drugą możliwością na pozbycie się problemu wyłączania się aplikacji przez rzeczony odnośnik jest skorzystanie z WhatsAppa za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Wspomniany link nie powoduje problemów z działaniem WhatsApp Web, więc wystarczy otworzyć czat, w którym wiadomość przesłano i skasować ją.

Jest to metoda doraźna, która umożliwi korzystanie z komunikatora, ale na prawdziwe rozwiązanie problemu trzeba poczekać do czasu, aż programiści odpowiedzialni za rozwój WhatsAppa wprowadzą odpowiednie poprawki.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)