Aktualizacja WhatsAppa. Nowość w wersji na Windowsa

Aktualizacja WhatsAppa. Nowość w wersji na Windowsa

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek
31.05.2023 14:56

WhatsApp dostał aktualizację, po której w wydaniu na Windowsa użytkownicy zyskują dostęp do dwóch nowych opcji. Na start skorzystają z niej jednak tylko niektórzy - nowości są bowiem na razie dostępne tylko w wydaniu beta i to nie dla każdego.

WhatsApp jest bardzo dynamicznie rozwijany, a najnowsze zmiany dotyczą testowej edycji na Windowsa. Do komunikatora trafiła możliwość zmiany języka niezależnie od ustawień systemowych, a także opcja filtrowania czatów na liście z uwzględnieniem niedokończonych wiadomości. Innymi słowy, użytkownik WhatsAppa może w ten sposób szybko dotrzeć do rozmów, w których rozpoczął pisanie jakiejś wiadomości i pozostawił ją na etapie szkicu.

W praktyce to rozszerzenie do zapowiadanych niedawno etykiet niewysłanych wiadomości na liście czatów, co również nie było tu wcześniej dostępne. Opisywanymi zmianami WhatsApp próbuje się więc upodobnić do konkurencyjnych komunikatorów, gdzie analogiczny mechanizm jest dostępny od dawna. Możliwość zmiany języka bezpośrednio w WhatsAppie należy jednak traktować raczej jako ciekawostkę.

Odświeżone ustawienia WhatsAppa beta na Windowsa
Odświeżone ustawienia WhatsAppa beta na Windowsa© WABetaInfo

Warto pamiętać, że równocześnie WhatsApp jest aktualizowany w smartfonach, choć tutaj nowości są nieco inne. Najświeższą ciekawostką jest planowane wdrożenie opcji nagrywania i udostępniania zawartości swojego ekranu z urządzenia mobilnego. To funkcja, która przyda się na przykład osobom czatującym na temat jakiejś oferty widocznej na stronie internetowej. Poza bieżącym omawianiem, można się będzie wówczas pokusić o włączenie udostępniania ekranu, by mieć pewność, że uczestnicy czatu widzą dokładnie to samo na wyświetlaczach.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)